Povinné vítězství. Právě tak měl pro volejbalistky Sokola Šternberk dopadnout zápas 19. kola extraligy v Brně proti juniorské reprezentaci České republiky.

Jenže mladé domácí naděje, které už pět ligových duelů neuhrály ani set, se málem vzepřely osudu a hosté získali dva body až po velmi tuhém boji.

Úvodní dějství přitom žádnému dramatu nenapovídalo a především na servisu často chybující juniorky v něm uhrály jen třináct míčů.

Jenže ve druhém setu se karta náhle obrátila, domácí hráčky zpřesnily podání a naopak hostům odešel servis, takže rázem byl stav 22:12 pro mladé reprezentantky. Hosté sice ještě při podání kapitánky Ticháčkové snížili na 18:22, ale otočit skóre už nestačili.

„Začátek byl z naší strany dobrý, ale potom přišla nekoncentrovanost s řadou nepřesností a ze zápasu bylo rázem drama,“ konstatoval trenér Šternberanek Jan Trávníček.

Třetí sada byla vyrovnaná do stavu 12:12, poté hosté odskočili na 16:12 a posléze 21:13 a znovu šli do vedení. Ani to však juniorský tým nezlomilo. Ve čtvrté části střetnutí se vedení přelévalo ze strany na stranu.

Šternberk v koncovce prohrával 21:23, třemi body v řadě sice otočil a měl výhodu mečbolu, jenže domácí hráčky však konec utkání odvrátily a začaly dostihy; nakonec po třech setbolech juniorek přišel čtvrtý mečbol Sokola, výsledek 31:29 a vítězství hostí 3:1 na sety.

„Na konečném výsledku nemáme žádnou zásluhu, vítězství jsme doslova utrpěli,“ přiznal Trávníček a dodal: „Zklamaly mě tentokrát zkušené hráčky.“

Další zápas čeká šternberské volejbalistky ve čtvrtek 4. února od 17 hodin na domácí palubovce proti druhému Frýdku-Místku.

juniorky ČR – TJ Sokol Šternberk 1:3 (-13, 19, –16, –29)

Rozhodčí: L. Grabovský, Došlík. Čas: 96 minut. Diváků: 17

Sestava juniorek ČR: Jiroušková, Vyklická, Vincourová, Teichmanová, Kossányiová, Lindovská. Libero: Dostálová. Střídaly: Šmídová, Mudrová, Michalíková, Herbočková

Sestava Šternberka: M. Janečková, Sajdová, Ticháčková, Šenková, Piňosová, Maslaňáková. Libero: Bujnošková. Střídaly: S. Janečková, Oborná, Halamíčková