Po dvou zápasech v metropoli – nadějné prohře 2:3 z úvodního klání čtvrtfinále Českého poháru a následné třísetové porážce v ligovém souboji – se Hanačky konečně představily proti Olympu i před vlastním publikem.

Jenže domácí pohárová odveta se jim vůbec nevydařila: Sokol prohrál ve druhém čtvrtfinále hladce 0:3 a s letošním ročníkem Českého poháru se loučí.

Ještě v úvodním setu šternberské pohárové odvety to vypadalo, že domácí celek se pokusí s postupovou matematikou patřičně zahýbat.

Těsné vedení se přelévalo ze strany na stranu až do stavu 16:16, pak ale Pražanky odskočily na rozdíl čtyř bodů a koncovku už zkušeně dohrály do vítězného konce.

Ve druhé sadě Sokol vzdoroval o něco kratší dobu, od stavu 6:12 už tahal za kratší konec a i když ještě snížil na rozdíl dvou bodů, jeho postupové naděje se po prohře 16:25 smrskly na minimum.

Definitivně pak vzaly za své ve třetím dějství, v němž Šternberk zcela odpadl a uhrál jen devět výměn.

„Poučili jsme se z prvního pohárového utkání se Šternberkem a v extralize i v odvetě poháru už jsme hráli koncentrovaně. Byli jsme na protivníka dobře připraveni a po zásluze jsme vyhráli," konstatoval po postupu do pohárového semifinále trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Podle šternberského kouče Radomila Juříka byly hlavními tahounkami hostujícího celku útočnice Kvapilová a Sládková.

„Šla přes ně většina míčů a navíc téměř pokaždé úspěšně. Bohužel nás protivník přehrál v naší hale i na servisu, což mě mrzí. Olymp nás postupně zatlačil do defenzivy, z hlediska našeho výkonu se mi mohl líbit snad jen první set. Nechci se na to vymlouvat, ale svou roli sehrál i zdravotní stav našeho týmu. Markéta Janečková a Jurčíková nemohly hrát vůbec, Simona Janečková nastoupila po nemoci a drobné problémy měly i některé další hráčky," prozradil Juřík.

Do ligové reality se hráčky Sokola vrátí tuto sobotu, kdy budou v rámci 10. kola hrát o body na palubovce Králova Pole.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (-20, –16, –9)

Rozhodčí: Hudík, Slezák. Čas: 64 minut. Diváků: 200.

Šternberk: Sochorcová, Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, Kuciaková, libero: Hronová. Střídaly: Římská, Oborná, Zemánková. Trenér: Radomil Juřík.

Olymp: Halbichová, Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková, Mudrová, libero: Dostálová. Trenér. Stanislav Mitáč.

Adam Fritscher