Než se Šternberk v hale Olympu rozkoukal, vysoko prohrával a ztrátu už nedokázal po celý úvodní set smazat.

Naopak ve druhé sadě byly hostující volejbalistky aktivnější, po většinu času těsně vedly, v závěru vyhrávaly ještě 23:20 a měly i výhodu setbolu, jenže napínavou koncovku ztratily.

Třetí dějství už opět ovládl od samého začátku favorizovaný domácí tým.

„Po dva sety jsme nehráli dobře, v tom prostředním jsme ale byli Olympu vyrovnaným soupeřem. Holkám jsem řekl, že na tento zápas musíme zapomenout, a do čtvrteční pohárové odvety půjdeme s otevřeným hledím, protože se s tímto protivníkem dá hrát," je přesvědčen šternberský kormidelník Radomil Juřík.

Znovu s Olympem se Sokol utká už ve čtvrtek 28. listopadu, kdy se bude ve šternberské hale Ecce Homo hrát od 17 hodin o postup do semifinále Českého poháru.

V úvodním čtvrtfinálovém střetnutí vyhrály Pražanky na své palubovce 3:2 a postupové šance tedy zůstávají před odvetou vcelku vyrovnané.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 26, 13)

Rozhodčí: Kořenek, Činátl. Čas: 66 minut. Diváků: 150.

Olymp: Trnková, Halbichová, Mlejnková, Sládková, Kvapilová, Hodanová, libero Dostálová. Střídaly: Škrampalová, Vinklerová. Trenér: Stanislav Mitáč. Šternberk: Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová, libero Hronová. Střídaly: Jurčíková, Kuciaková, Římská, Oborná. Trenér: Radomil Juřík. (spo)