Šternberk, který před necelými dvěma týdny ovládl ligový zápas ve Frýdku-Místku ve třech setech, vstoupil do vzájemného pohárového klání lépe a rychle se ujal slibného vedení až o šest bodů (4:0, 10:4). Hosté však dokázali ztrátu ještě do poloviny setu smazat (14:14). Domácí tým se znovu pokusil odskočit (19:16), ale ještě před koncovkou byl opět dohnán (19:19). Až do třetice to Šternberku vyšlo: od stavu 20:20 dosáhly při podání Zuzany Látalové potřebných pěti bodů a po vítězství 25:20 vedly 1:0.

Podobně jako úvod první sady vyhlížel i začátek té druhé (4:1, 8:2). Tentokrát se ovšem drama nekonalo a nejmladší extraligové družstvo z nejmenšího města v nejvyšší soutěži dál navyšovalo svůj náskok a po výsledku 25:15 to bylo už 2:0.

„Zpočátku jsme i přes bodový odstup dělali hodně chyb, postupně jsme se ale uklidňovali a měli utkání pod kontrolou,“ popisoval šternberský trenér Jan Drešl.

VK UP Olomouc. Veronika Tinklová.
Výhra v evropském poháru. Hanačky v Bosně zvládly bouřlivou atmosféru i zápas

Frýdek-Místek navíc nekladl příliš velký odpor ani v první polovině třetího dějství. S chutí hrající Šternberk opět postupně navyšoval své bodové konto (8:3, 14:7), jenže následně se hosté postupně začali dotahovat a rázem to bylo nejtěsnějším rozdílem 18:17. Domácí potom získali uklidňující náskok 23:18 při servisu Kořínkové a za stavu 24:19 měli hned pět setbolů; o čtyři sice přišli (24:23), ale nakonec díky výhře 25:23 a celkově 3:0 slaví postup do pohárového čtvrtfinále, které se bude hrát na dva zápasy v prosinci a lednu.

„V koncovce třetího setu na náš mladý tým dopadla zbytečná nervozita, naštěstí jsme to však zvládli,“ těšilo Drešla.

Ve čtvrtek 18. listopadu se Šternberk vrátí do extraligového kolotoče domácí dohrávkou 13. soutěžního kola proti Přerovu. Hrát se začne v hale Ecce Homo v 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (20, 15, 23)

Rozhodčí: Kavala, Ištvanech

Čas: 74 minut

Diváků: 60

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídala: Kořínková.

Frýdek-Místek: Navrátilová, Petrová, Mitrega-Mamicová, Šnellyová, Radulovićová, Hadáčková, libero Teperová. Střídaly: Ulumbelashviliová, Tkáčová, Diatková, Kavková.