Šternberk nasadil do čtvrtečního zápasu s Brnem do základní sestavy dvě ukrajinské posily „last minute“, nahrávačku Mirchevovou a smečařku Schvanskou.

To v hostujícím kádru prošpikovaném současnými a především bývalými reprezentantkami se objevila hned trojice někdejších volejbalistek Sokola včetně kapitánky Novákové.

V úvodu prvního dějství měly mírně navrch domácí hráčky, ale za stavu 12:12 se podání ujala hostující Boulová a rázem to bylo 12:16.

Bojovné Šternberanky ještě otočily při servisu Kotlabové na 18:17, poslední výměny ale patřily zkušenějšímu Brnu, které si připsalo důležitou výhru 25:22.

Začátek druhé sady přinesl přetahovanou o každý bod, teprve od stavu 8:8 odskočily „šelmy“ jako první o dva body.

Přestože to není velký náskok, ukázal se nakonec jako rozhodující. Sokol už ani jednou skóre nedokázal dorovnat, i když se několikrát těsně dotáhl (12:16, 16:18), a nakonec z toho byla ztráta setu poměrem 19:25.

Dvě nadějně rozehrané a nakonec ztracené bitvy domácí poznamenaly a v úvodu třetí části to bylo rychle 3:0 pro Brno.

Volejbalistky Olomouce (v modrém) porazily Záhřeb 3:1.
Olomoučanky přehrály Záhřeb. Forma jde nahoru, hlásí kapitánka

Šternberk ještě vyrovnal na 5:5, definitivní zlom v zápasu ale přišel od stavu 10:12 při sérii zkrácených servisů Sklenářové, po níž to bylo už 10:21.

Set a celý zápas navíc dopodávala Boulová a po její šňůře se skóre zastavilo na nelichotivém výsledku 12:25.

„Jsem rád za tři body, protože domácí posílili a chtějí se vyhnout baráži. Bez ohledu na to však náš dnešní výkon nesnesl měřítko. Příště se musíme vyvarovat dětských a nesmyslných chyb, jinak se nám to v dalších zápasech vymstí,“ řekl trenér Brňanek Martin Gerža.

„První a druhý set měl z naší strany dobrou úroveň, jen jsme je nedotáhli do úspěšného konce. Vůbec nám nevycházel útok středem, pokud dobře počítám, tak z jednadvaceti pokusů jsme složili pouze tři. To byl jeden z rozhodujících faktorů,“ konstatoval domácí kormidelník Vladimír Sirvoň.

V sobotu bude dlouhodobá část extraligy pokračovat 17. kolem, v němž dojde na derby Olomouc - Šternberk. Hrát se bude ve sportovní hale Univerzity Palackého od 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk - VK Brno 0:3 (-22, -19, -12)

Rozhodčí: Ištvanech, Peloušek. Čas: 64 minut. Diváků: 110.

Šternberk: Mirchevová, Schvanská, Kneiflová, Kotlabová, Dedíková, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídaly: Hudylivová, Schandlová, Oborná, Zemánková.
VK Brno: Sklenářová, Boulová, Nováková, Janečková, Kuželová, Matuszková-Rossi, libero Chlumská. Střídala: A. Pospíšilová.

VK Královo Pole - VK UP Olomouc 0:3 (-13, -14, -14)

Rozhodčí: Nedbálek, Spáčil. Čas: 57 minut. Diváků: 100.

Královo Pole: Nicholová, Skibaová, Kvapilová, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Kopáčová, Šloufová, Podhrázká.
Olomouc: Dudová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová.