Od příštího ročníku by přitom ve Šternberku mohl hrát nejvyšší soutěž domácí celek. Tým totiž bez porážky vede prvoligovou skupinu o 1. až 6. místo a vítěz si zajistí přímý postup do extraligy. „Kdyby to tak vyšlo, tak bychom se postupu nebránili,“ říká Jiří Teplý, trenér SK UP Olomouc, jehož je Šternberk farmářským týmem.

TJ Sokol Šternberk totiž využívá mladých hráček extraligového družstva. „Od účasti v extralize si slibujeme, že by mladé hráčky dostávaly příležitost v kvalitní soutěži,“ vyzdvihl Teplý význam dvou týmů v extralize.

Olomoucké volejbalistky přitom pro letošní sezoně poskládaly širší soupisku s výhledem účasti ve Středoevropské lize. Vedení svazu však vysokoškolačkám start v mezinárodní soutěži zamítlo.

Oba kluby jsou propojené. V případě postupu Šternberka do extraligy by však došlo k určitým změnám. „Šternberk není olomouckým béčkem, ale farmářským družstvem. Oba oddíly úzce spolupracují. V případě šternberského postupu bychom ale kádr rozdělili na dvě části, protože hráčky už by nemohly tak pendlovat,“ upozornil Teplý.

Šternberk dosud působí v moravské skupině první ligy. V extralize převažují moravské kluby, takže náklady na cestování by se příliš zvýšit neměly. „Možná to bude ještě méně finančně náročné,“ odhaduje Teplý.

Podzimní utkání olomouckých volejbalistek ve Šternberku navíc naznačilo, že nejvyšší soutěž by mohla mít odezvu mezi veřejností. „Myslím si, že ze strany diváků bude o tuto soutěž zájem,“ dodal Teplý.