Samotný úvod brněnského zápasu sice patřil hostům ze Šternberka (0:2, 2:4), ale domácí volejbalistky pak vývoj při podání Komárkové otočily (4:6, 8:6) a po servisech Širůčkové a Novákové se dostaly až do bezpečného vedení 19:8. Sokol už protizbraň nenašel a prohrál hladce 14:25.

„V prvním setu jsme se snažili soupeře zatlačit, ale srážely nás chyby v podobě zkažených servisů a vyházených útoků,“ věděl šterberský kouč Jan Drešl.

Druhá sada přinesla vyrovnaný průběh, v němž se oba soupeři dlouho pravidelně střídali v maximálně tříbodovém vedení (7:10, 13:10). Ještě za stavu 21:20 byla koncovka zcela otevřená, lépe ji však zvládly podstatně zkušenější Šelmy, které po výsledku 25:21 vedly už 2:0.

Zápas 24. kola extraligy volejbalistek TJ Ostrava - UP Olomouc 3:2, který se hrál 19. února 2022 v Ostravě. Foto: TJ Ostrava/Oldřich Holcman
FOTO: Spor kvůli covidu! Oslabený VK UP padl. Proč Ostrava nechtěla odkládat?

„V závěru jsme bohužel ztratili šanci na úspěch kvůli několika nepřesnostem,“ smutnil Drešl.

Třetí dějství začalo náporem domácího celku (5:1). Šternberanky jej sice dokázaly na čas utlumit (8:5, 10:7), jenže od poloviny setu už byla převaha Brna patrná; po podáních střídající Beránkové a posléze Benediktové to bylo 22:8 a zápas už se jen dohrával. Hosté v jeho závěrečné části uhráli pouhých devět výměn a po zásluze odjeli s porážkou 0:3.

„Šli jsme už úplně do kolen a přestali fungovat ve všech činnostech. Prohra je jedna věc, ale mrzí mě, že holky neplnily to, co jsme si řekli a na hřišti o sobě vůbec nevěděly. Musíme se teď rychle otřepat a připravit se na klíčové zápasy s Přerovem a Frýdkem-Místkem,“ konstatoval šéf šternberské lavičky.

Florbalistky FBS Olomouc na závěr základní části vyhrály.
Florbalistky jdou na Vítkovice. Prehistorie! Nedává to smysl, zlobí se kouč

V rychlém sledu zápasů bude Sokol pokračovat už v úterý 22. února od 18 hodin. Dohrávka 22. kola extraligy zavede do šternberské haly Ecce Homo právě poslední tým tabulky Přerov. A Šternberk potřebuje nutně vyhrát, aby přeskočil Frýdek-Místek na osmém místě, které jako poslední zaručuje postup do play-off. Momentálně má Frýdek náskok jednoho bodu, ale Šternberk má dva zápasy k dobru. V pátek potom ve své hale přivítá právě Frýdek-Místek.

VK Šelmy Brno - TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 21, 9)

Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš

Čas: 65 minut

Diváků: 50

Brno: Nováková, Pluhařová, Benediktová, Mikysková, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Beránková.

Šternberk: Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídaly: Abendroth, Kořínková.