Utkání se hrálo před prázdnými tribunami sportovní haly Ecce Homo a ze začátku se zdálo, že by se mohlo schylovat k překvapení. Šternberk se ujal vedení 17:13, jenže hostující hráčky fantastickou sérií při servisu Španělky Marie Schlegelové zvrátily set na svoji stranu.

„To rozhodlo, zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou,“ konstatoval olomoucký trenér Petr Zapletal.

Druhá sada od úvodu patřila hostujícímu celku, domácí hráčky se sice dotáhly na stav 17:18, jenže pak tým Olomouce předvedl další parádní sérii.

OHSL: Tři dvojciferné nálože! Teď ale amatéři soutěž přerušují

„Vstup do zápasu se nám povedl, ale jak v prvním, tak ve druhém setu bohužel přišla jedna dlouhá série úspěšných podání, ve kterých soupeřky utekly,“ hodnotila domácí kapitánka Nicole Šmídová.

V závěrečné sadě už domácí outsider tolik nevzdoroval. Olomoucký tým si tak připsal další tři body.

Co je špatnou zprávou? Blíží se znovu vynucená zápasová pauza.

„Doufáme, že to nebylo na dlouhou dobu poslední utkání,“ přeje si olomoucká kapitánka Kateřina Valková.

Zatímco její tým má už o víkendu volno, Šternberk by se měl ještě před přestávkou představit v sobotu ve Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 0:3 (-17, -19, -14)

Rozhodčí: Kovář, Kubinec.

Šternberk: Šmídová, Herdová, Bakowská, Wanczyková, Látalová, Kneiflová, libero Slavíková. Střídaly: Dudová, Kořínková, Jarošová. Trenér: Jan Drešl.

Olomouc: Valková, Kamidinová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Michalíková. Trenér: Petr Zapletal.