Úvodní set dvou adeptů na postup do play off, či naopak na pád do baráže zahájily podstatně lépe Šternberanky, které po vyrovnaném začátku vyhrály hladce 25:17. Podobně se dlouho vyvíjela i druhá sada, v níž vedl Sokol 21:14. Jenže Ostrava poté při servisu střídající Zedníkové osmi body otočila a po výhře 25:23 vyrovnala. Domácí tým se rázem ocitl v útlumu a ve třetím dějství prohrával už 13:19 a 19:23. Pak se ovšem podobně zachovala šternberská Dřímalová, při jejímž podání uhrál Sokol šest bodů v řadě a díky výhře 25:23 znovu vedl. Ve čtvrtém setu už si domácí volejbalistky nenechaly důležitou tříbodovou výhru ujít a po vítězství 25:16 se mohly poprvé v sezoně radovat.

„Do koncovky druhého setu to vypadalo na jasnou výhru Šternberka. Pak jsme to díky kvalitnímu servisu Zedníkové otočili, ale naopak ve třetí sadě za stavu 23:19, kdy by to uhrál každý jiný tým, jsme situaci nezvládli. Trápí nás pořád totéž, dnes jsme dali tři přímé body z podání a dostali snad patnáct,“ konstatoval ostravský kouč Jiří Kozel.

Jeho šternberský protějšek Radomil Juřík kvitoval zejména srdce a bojovnost domácího celku. „Holky bohužel ve druhém setu zapomněly na to, že se to hraje do pětadvaceti, ale totéž se stalo ve třetí sadě i Ostravě. Musím poděkovat celému týmu, především však Saše Sochorcové, která si v předchozím duelu v Brně poranila kotník, ale dnes to i přes bolest celé odehrála. Oproti předchozím zápasům jsme zlepšili servis a příjem, což je rozhodující,“ kvitoval spokojeně Juřík.

Ve čtvrtek 20. října čeká šternberské volejbalistky další klíčový záchranářský duel v Brně. Od 17 hodin se představí na palubovce nováčka extraligy Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka.

ADAM FRITSCHER

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 3:1 (17, –23, 23, 16)

Rozhodčí: Dziacký, Trumpeš. Čas: 106 minut. Diváků: 200.

TJ Sokol Šternberk: Dřímalová, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová, libero: Hronová. Střídala: Římská.

TJ Ostrava: Mayerhoferová, Kadlecová, Langová, Lindovská, Polášková, Piňosová, libero: Elblová. Střídaly: Zedníková, Pinková, Kukučová, Šípová.