Úvod utkání byl vyrovnaný. Ostrava pak získala lehký náskok a od té doby si jej držela. Sokolky ale dokázaly srovnat na 10:10 a poté otočily dokonce otočily stav ve svůj prospěch. Když kapitánka Weidenthalerová úspěšně zaútočila, vedl Sokol 14:11. Srovnat se domácím podařilo bodovým blokem Kojdové na 15:15. Vedení se pak přelévalo ze strany na stranu, až to nakonec bylo 21:21. Ostrava nakonec vyhrála 25:22.

Druhý set začal lépe hostující tým, když vedl 4:1. Pak ale přišla přetahovaná o body, srovnáno bylo za stavu 10:10. Domácí hráčky šly do koncovky za vedení 20:16 a vytvořily si první setbol za stavu 24:22. Sokolky ale dokázaly srovnat a poté mít i setbol. Ten ale ztratily a nakonec prohrály poměrem 26:28.

Do třetího setu vstoupila lépe Ostrava, když vedla 4:1. Šternberk později srovnal na 5:5 a poté viděli diváci opět přetahovanou o každý bod. Žádný z týmů si nevypracoval výraznější náskok. Pak se to ale podařilo Hanačkám (19:14). Ostravanky stahovaly (17:19), hostky však znovu odskočily a vyhrály 25:21.

Čtvrtý set nabídnul opět boj o každý bod. Ve vyrovnaném úvodu sady si nikdo nevytvořil zásadní náskok (4:4, 8:8). ve střední pasáži setu Šternberk utekl Ostravě na 15:11, domácí ale dotáhly zásluhou esa Kojdové na 16:16. Do koncovky vstoupila Ostrava za stavu 20:18 a svůj náskok zvýšila na 23:18. Šternberk sice dvěma body ještě ztrátu stáhl, chyba Cohen na servisu však znamenala prohru 20:25 a celkově 1:3 na sety.

Volejbalistky Olomouce. Ilustrační foto
Olomoucké volejbalistky jsou v krizi. Doma proti Olympu neuhrály ani set

„V prvním setu jsme se oťukávali, hledali jsme se v prostoru tady, takže vítězství Ostravy bylo zasloužené. Začali jsme hrát až v druhé půlce setu, a i když jsme dokázali stáhnout, nepomohlo to. Třetí set jsme vyhráli těsně, v tom čtvrtém jsme se už ale neudrželi. Tam si to Ostrava už podržela. Zasloužená výhra soupeřek. Gratuluji jim. Perfektní byli i diváci. Nebylo tady slyšet vlastního slova,“ okomentoval průběh zápasu šternberský trenér Miroslav Jehlář.

V tabulce jsou tak Šternberanky na stále celkem slušném sedmém místě. Už ve čtvrtek je ale čeká cesta na palubovku jednoho z favoritů celé soutěže - Dukly Liberec.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:1 (25:22, 28:26, 21:25, 25:20)

Rozhodčí: Hladišová, Koutník.

Diváci: 110.

Ostrava: Fukalová, Skřivanová, Jasečková, Hadáčková, Jakuškina, Kojdová. Libera: Slavíková, Tobiášová. Střídaly: Kašparová, Jedličková, Mikelová, Bauerová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Šternberk: Kurerova, Deptuch, Laskowska, Kloda, Weidenthalerová, Cohen. Libero: Vyjídáková. Střídala: Přibylová. Trenér: Miroslav Jehlář.