Začátek zápasu byl dlouho vyrovnaný, domácí tým si začal budovat mírný náskok až v polovině prvního setu. Hosté se sice nevzdávali, vzápětí ale umožnili soupeři čtyřbodovou šňůru, která rozhodla o ostravské výhře 25:19.

Úvod druhé sady vyšel lépe domácím hráčkám a náskok Ostravy se zvyšoval až na 17:10. Šternberk, jenž měl k dispozici pouze šest hráček do pole a jedno libero, se nevzdal a při podání Nikoly Látalové snížil až na rozdíl jediného bodu. a i poté odkázal znovu kontrovat na 22:21. Další dvě výměny už ale patřily Ostravě, která díky proměněnému druhému setbolu a výsledku 25:22 vedla už 2:0.

Třetí dějství nabídlo vyrovnaný úvod. Poprvé výrazněji odskočil domácí tým až na 11:6, brzy ale bylo srovnáno. Přetahovaná o body pokračovala až do koncovky. V ní se Ostrava následně vedení 24:20 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže proti byla hostující nahrávačka Truksová, jejíž šňůra servisů znamenala dokonalý obrat v setu a výhru Šternberka 26:24.

Ve čtvrté sadě musel nejprve Šternberk dotahovat drobné manko, což se mu brzy povedlo. Poté hosté dokonce otočili na 20:22 a výrazně se přiblížili k tiebreaku a bodovému zisku. Koncovka ale patřila Ostravě, která využila možnosti střídání a po výhře 25:23 a 3:1 si zapsala plný bodový zisk.

Volejbal: Olomouc - Přerov
FOTO: Vysokoškolačky si v malém derby poradily s Přerovem a stále stíhají špičku

„Zápas byl celkem vyrovnaný. Myslím, že to bylo hodně o chybách a my zatím děláme řadu nevynucených, které vedou k výhře soupeře. Ostravě gratuluji a v sobotu se těšíme u nás,“ připomněl blížící se odvetu šternberský kouč Jan Drešl.

Oba protivníci svedou druhý souboj o únik ze suterénu extraligového pořadí hned v sobotu 19. listopadu v rámci dvanáctého soutěžního kola tentokrát ve Šternberku.

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:1 (19, 22, -24, 23)

Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech.

Čas: 111 minut.

Diváci: 100.

Ostrava: Hadáčková, Kašparová, Buviničová, Jedličková, Skřivanová, Jasečková. Libera: Jančová, Tobiášová. Střídaly: Chládková, Bauerová, Dabrowská. Trenér: Zdeněk Pommer.

Šternberk: Truksová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová. Libero: Chaloupková. Trenér: Jan Drešl.