„Do utkání jsme šli s tím, že bychom tu chtěli uhrát nějaký bod. Udělali jsme si i dobrou přípravu, což bylo v prvních dvou setech vidět. Na holky jsem ale malinko naštvaný, protože nedodržely některé pokyny," konstatoval po zápase šternberský lodivod Jan Drešl.

Do zápasu vstoupily lépe domácí Královopolanky, Šternberk ale rychle dotahoval. Oba týmy se pak přetahovaly o každý bod, do vedení 21:18 se však dostaly domácí. Šternberk ještě sice srovnal na 21:21, na víc už ale v setu nestačil - 25:22.

Volejbalistky Olomouce
Vysokoškolačky proti Frýdku překonaly krizi a připsaly si druhou výhru v řadě

Ve druhém dějství se hostující volejbalistky dostaly do vedení 8:5. Královo Pole se sice po dvou úspěšných blocích soupeřkám přiblížilo, Hanačky ale srovnání dlouho nepřipouštěly. Vyrovnat se Jihomoravankám podařilo až po smeči Bukovské na 17:17, Šternberk však poté znovu odskočil na 19:21 a přinutil trenéry KP k oddechovému času. Od stavu 20:23 už ale družstvo Erika Nezhody soupeřky k ničemu nepustilo, přímý bod z podání dala Stojkovićová a na servisu už zůstala, i díky úspěšným blokům a útoku svých spoluhráček, až do konce setu, který skončil v poměru 25:23.

Domácí hráčky to povzbudilo a do další sady vlétly v mnohem větší herní pohodě než soupeřky, které si za stavu 12:5 braly už druhý timeout. KP Brno náskok dál navyšovalo a i když se Šternberku vzápětí podařila čtyřbodová šňůra na 16:12, na srovnání byl krátký. Do koncovky vstupovaly domácí s pohodlným náskokem 20:13 a jasně si pak už dokráčely k výhře 25:16 a k prvním třem bodům v letošní sezoně.

„Nejvíc mě mrzí koncovka druhého setu, za kterou bychom si asi zasloužili výhru. Soupeř měl ale štěstí a pak už to bylo zcela v jeho režii,“ uzavřel šternberský kouč.

Lukáš Klimek
Dohra bitvy Mory s Pardubicemi: Čtyři hráči dostali stopku!

Také další ligový soupeř Šternberka bude z Brna. Ve čtvrtek 10. listopadu přivítá Sokol v rámci 9. kola nejvyšší domácí soutěže ve své hale družstvo Šelem.

VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:0 (22, 23, 16)

Rozhodčí: Peloušek, Novák.

Čas: 74 minut.

Diváci: 425.

Královo Pole: Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Nikolová, Kuníková. Libero: Digrinová. Střídaly: Stojkovićová, Prchalová. Trenér: Erik Nezhoda.

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová. Libero: Chaloupková. Střídaly: Vyjídáková, Truksová. Trenér: Jan Drešl.