Mladý talent se z důvodu vládních opatření a uzavřených tělocvičen již delší dobu připravuje se svým otcem v domácích podmínkách.

„Štěpán si přes léto udělal velice pěknou malou tělocvičnu v místě, kde bydlí a to mu umožňuje kvalitní přípravu. Spolu se svým tátou trénují několikrát týdně. Přidává i různé typy běhů,“ prozrazuje trenér olomouckého bojovníka Tomáš Musil.

První prosincový zápas čeká Štěpána Gubu 12. 12. ve váze do 71 kg proti výbornému a dravému mladému českému bojovníkovi Jakubovi Kroftovi.

„Zápas bude v MMA rukavicích, ale povoleny budou všechny techniky z thajského boxu. Vzhledem ke stylu, jaký oba mají, tohle bude neuvěřitelná bitva,“ láká trenér Tomáš Musil na zápas galavečera MMAsters League. Fanoušci si zápas budou moct vychutnat prostřednictvím internetového přímého přenosu.

Další zápas se domlouvá na závěr roku, konkrétně na 29. 12. a legendární pražskou Lucernu. „Tam bychom měli jít klasický muaythai zápas v boxerských rukavicích. Soupeřem bude Josef Vít z Aplik Muay Thai Praha ve váze do 71 kg. Je to velice zkušený a houževnatý soupeř,“ říká trenér Tomáš Musil.

„V dnešní době jsou tohle maximálně těžké zápasy. Po opadnutí této koronavirové krize se chce Štěpán vydat znovu bojovat do Thajska,“ prozradil závěrem Tomáš Musil.