Nizozemka Kiki Bertensová, která je ve světovém žebříčku na 20. pozici, půjde do zápasu v roli velké favoritky na postup, olomoucká rodačka Barbora Štefková zkusí překvapit.

„Soupeřka je to těžká, je zkušená a její žebříček tomu odpovídá. Já ale nebudu přemýšlet nad tím, kolikátá jsem já a kolikátá je ona. Budu hrát to svoje a uvidíme, co z toho vyplyne,“ prohlásila s odhodláním Štefková.

Její protivnice si v letošní sezoně připsala několik skvělých výsledků zejména na antuce – ovládla turnaj v Charlestonu a na prestižním podniku v Madridu trápila ve finále Petru Kvitovou.

„Má odehraných spoustu velkých zápasů a turnajů, ale myslím si, že nemám co ztratit a půjdu do zápasu s otevřenou hlavou,“ plánovala Štefková.

„Myslím, že by to mohl být zajímavý zápas a připravím se na něj nejlépe, jak to jen půjde. Nechám na kurtu všechno,“ hlásila tenistka z Hané, která je vinou řady zranění aktuálně až 715. hráčkou světového žebříčku.

Na slavný turnaj prokousala z kvalifikace.

„Wimbledon je nejvíc. Jsem ráda, že se mi to poprvé povedlo právě tady. Myslím, že pokud udržím hru takovou, jakou mám a budu zdravá, tak to není poslední účast v hlavní soutěži grandslamového turnaje,“ přála si.

Třiadvacetiletá Štefková se nyní těší, až okusí atmosféru slavného All England Clubu.

„Myslím, že to tam má skvělou a krásnou atmosféru. Doufám, že na můj zápas přijde hodně lidí,“ přála si Barbora Štefková, kterou bude přímo u kurtu podporovat trenér Petr Dezort a rovněž i matka a přítel tenistky, kteří přiletí držet palce do Londýna.