I pár dní po prohraném rozhodujícím utkání na ní bylo její zklamání hmatatelné a o baráži říká: "Asi jsme si všechny trochu naivně myslely, že po tom, co jsme ve Strakonicích jednou vyhrály, už to půjde všechno samo. Jenže ono to nešlo. Asi se na nás připravily mnohem lépe než my na ně. Ve čtvrtém utkání to měly holky dobře rozehrané, je škoda, že to nedotáhly až do konce."

Rozhovor

Vy jste si ve třetím utkání zvrtla kotník, ale přesto jste den nato, při čtvrtém utkání, seděla v dresu na lavičce. Měla jste hrát?

Chtěla jsem to zkusit, protože většinou se s˙těmi mými výrony dá druhý den hrát. Fyzioterapeut Amrs tím přes noc dělal úplně všechno, ale tentokrát se mi to vylilo do paty a nešlo to. Navíc holky se držely, takže nebyl důvod na hřiště jít.

Bylo v silách týmu sérii o udržení vyhrát?

Myslím si, že ano. Je to škoda.

Když se podíváme na celou sezonu, byl rozdíl mezi vámi a ostatními celky až tak velký, jak ukazovala tabulka?

Ze začátku to bylo ovlivněno tím, že jsme měly zraněné důležité hráčky. Před Vánocemi jsme porazily Strakonice a už jsme si myslely, že by to mohlo jít. Ale nešlo to. Vždycky jsme v poločase vedly, ale v závěrech utkání jsme o výhry přicházely. Koncem základní části už to byla taková letargie, kdy si každý říkal "však co, stejně budeme hrát baráž".

Bylo by to jiné, kdyby se hned v prvním utkání nezranila Radka Hůlková?

Určitě. Tyčka (pozn. přezdívka Radky Hůlkové) je jednička dvojka, a to je přesně ta hráčka, která nám tuto sezonu obrovsky chyběla.

Byl letošní tým silnější než ten loňský?

Moc nám chybělo to křídlo. Na všech ostatních postech jsme byly silnější, nebo minimálně vyrovnané. Ale na tom jednom křídle, kde loni hrála Verča Vlková, nám hráčka jejího typu moc chyběla.

Vy jste mimo hraní i pomáhala trénovat, že?

Trénovala jsem s panem Válkem holčičky z prvních až třetích tříd. Myslím, že klub má systém výchovy hráček dobře vymyšlený.

Bavilo vás to?

Moc. Přesně tohle bych ráda v budoucnu dělala.

Tady v Olomouci?

Pokud tady budu hrát a bude tady první liga, tak určitě v Olomouci.

A kdyby tady po letošní sezoně první liga nebyla?

Druhou ligu bych hrát nechtěla. Myslím si, že jsem ještě v produktivním věku a po letošní sezoně má mi nějakou nabídku, tak bych ji ráda využila. Kdyby se ale v Olomouci liga hrála, tak chci zůstat. Mně se tady moc líbí.