Kdyby nebylo nevydařeného podzimu, mohli olomoučtí házenkáři figurovat jinde než na samém dně tabulky.

„Jaro vypadá úplně jinak, když teď hrajeme kompletní. Minule v Plzni jsme hráli v 55. minutě nerozhodný výsledek, pak jsme z gólmana udělali hvězdu a přidali vlastní chyby. Prohráli jsme nakonec o pět a byl jsem z toho docela nešťastný," přiznal trenér Vladan Táborský.

Chuť si jeho tým spravil v následujícím domácím zápase s Bohunicemi.

„Věděli jsme, že to bude spíš boj než pěkná házená. Sice se ještě neví, jak a kolik týmů bude sestupovat, ale hrál předposlední s posledním a oběma týmům tak šlo o hodně," prohlásil trenér Táborský.

První poločas vyhráli jeho svěřenci rozdílem jediné branky, o svém čtyřgólovém vítězství rozhodli až v poslední čtvrthodině.

„Výborně zachytal gólman a převládala obrana na úkor útoku. Máme ale zraněné a kluci hrají tak, jak můžou, takže jsme to postavili na obraně a to dnes rozhodlo. Kluci to odedřeli a myslím, že jsme vyhráli po zásluze," zhodnotil olomoucký kouč.

Stavomontáže dvě kola před koncem sezony ztrácejí dva body na předposlední Bohunice. V neděli od 11 hodin Hanáci hostí Jičín B a na závěr se představí v Náchodě. „Není to už v našich rukou, ale pořád se hraje o čtyři body," burcuje svůj tým trenér Vladan Táborský.

TJ STM Olomouc – Tatran Bohunice 26:22 (12:11)

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Branky ze 7m hodů: 2 – 2. Vyloučení: 4 – 6. Diváků: 82.

Olomouc: Malínek, Novotný – Eger 1, Šuba, Nedoma 3, Hynek, O. Mazáč, Tydlačka 3, P. Mazáč 3/2, Lerch 4, Sekerka 2, Vaverka 3, Smékal 1, Kozlovský 6. Trenér: Vladan Táborský.

Tabulka

Tabulka