Letošní tristní bilanci chtěli Hanáci napravit v sobotním domácím zápase, jenže v souboji s plzeňským béčkem doplatili na dva výpady během prvního poločasu. První výpadek znamenal pětigólovou šňůru Západočechů a jejich vedení 8:5. Druhá slabší chvilka na Stavomontáže padla v závěru úvodního dějství, kdy Plzeňané odskočili ze stavu 13:12 na poločasové skóre 13:16.

Ve druhém poločase si hosté dlouho drželi náskok, který byl ve 49. minutě až šestigólový. Pak se však olomoučtí házenkáři vzepjali k mocnému finiši. Gólman Novotný zavřel branku a Stavomontáže snížily na rozdíl jediného gólu. V dramatickém závěru domácí na vyrovnání nakonec nedosáhli a padli smolně 27:28.

„Rozhodují maličkosti a na konci je to vždycky vidět nejvíc. Velká škoda, že jsme nezískali ani bod," litoval trenér Olomouce Vladan Táborský.

Nováček první ligy se na startu sezony potýkal s marodkou, což se projevilo i na výkonech. Trenér Táborský věří, že si v další části sezony tým sedne a přijdou kýžené body. „Teď to byl teprve druhý zápas, kdy jsme byli kompletní. Musíme dřít a makat. Kluci si asi mysleli, že to bude zadarmo, ale tak to v této soutěži není," dodal olomoucký trenér Vladan Táborský.

V devátém kole první ligy se Stavomontáže představí na palubovce předposledních Bohunic.

TJ STM Olomouc – Talent Plzeň B 27:28 (13:16)

Rozhodčí: Friedel, Kučerka. 7m hody: 0/0 – 1/1. Vyloučení: 4 – 5. Diváků: 32.

Olomouc: Novotný, Provaz – Eger 4, O. Mazáč, Hynek 1, Tydlačka 4, P. Mazáč 3, Lerch 3, Fedák, Sekerka, Vaverka 3, Smékal 1, Kozlovský 8. Trenér: Vladan Táborský.

Plzeň B: Misař, Hurt – Skočil, Holík 3, Sedláček 2/1, Mucha, A. Strýc 6, Jedlička 3, Bajič, J. Strýc 3, Voves 1, Lesák 3, Mattas 7. Trenér: Vladimír Haber.