Loňská sezona byla pro olomouckou házenou v lecčem průlomová. K A-týmu Zory přišel házenkářský odborník Jan Bělka, který dokázal poskládat mladý perspektivní tým s chutí bojovat v každém zápase. Družstvo sice na play off nedosáhlo, v play out však ukázalo svoji sílu.

Letos by měly být Hanačky bohatší o zkušenosti a mohou tedy pomýšlet na vyšší příčky tabulky. „Chtěli bychom to posunout zase o příčku výš, takže kdybychom skončili do čtvrtého místa, tak by to bylo dobré. Chtěli bychom si letos zahrát play off, ale bude to velice těžké, protože tam podle mého názoru bude pět týmů, které budou o čtyři místa bojovat," předpovídá trenér Bělka.

Kromě týmů Mostu, Slavie a Poruby, které by měly okupovat nejvyšší příčky, chce do postupové hry promluvit i Zora.

„Uděláme pro to všechno, klíčový bude hned první zápas s Pískem. Pokud dobře nastartujeme, tak věřím, že to dotáhneme," dívá se olomoucký trenér hned k úvodnímu utkání sezony, které jeho svěřenky hrají na jihu Čech v sobotu od 15 hodin.

Tým Zory po minulé sezoně opustila brankářská opora Barbora Raníková. Na místo nejlepší české gólmanky přišla Michaela Dederlová ze Zlína.

„Míša ukázala, že je kvalitní brankářka a že nám v téhle sezoně určitě pomůže. Porovnávat ji s Bárou, to po mně asi nechtějte," pousmál se kouč Bělka.

Výraznou posilou je zisk reprezentantky Kristýny Salčákové, která se do Olomouce vrací po čtyřech letech. Házenkářka, která nastupuje na křídle, se Zorou tehdy slavila i zisk mistrovského titulu.

„To, že je posilou, prokazovala už v přípravných utkáních. Myslím, že je vůdčí osobností v kabině místo Báry (Raníkové), což je potřeba. Holky si ji samy zvolily kapitánkou, což už svědčí o tom, že je přínosem hlavně v kabině," konstatoval Bělka, který je se sílou kádru relativně spokojen. „Chtěli jsme získat ještě jednu zkušenou spojku s reprezentačními zkušenostmi, ale to se nám už nepovedlo. Jsme ale spokojení, že holky zůstaly a jsou na tom zdravotně dobře," doplnil.

Tým Zory má za sebou kvalitní přípravu, která odstartovala v Rapotíně a vyvrcholila domácím turnajem o Pohár míru. Na něm olomoucké družstvo obsadilo třetí příčku.

„Během celého turnaje jsme dělali spoustu technických chyb. Doufám, že v prvním kole v Písku jich uděláme tak o polovinu méně," přeje si Bělka.

Soupiska DHK Zora Olomouc

Brankářky

Anežka Zuzánková, Lucie Rašková, Michaela Dederlová.

Křídla

Lucie Dostálová, Kristýna Salčáková, Martina Huráňová, Michaela Ždáňská.

Spojky

Anna Gebre Selassie, Tereza Kubáčková, Ivana Salašová, Lucie Fabiková, Nikola Jansová, Kateřina Růžičková, Katarina Berová.

Pivotmanky

Lucie Severová, Jana Kalová.

Příchody: Salčáková (Veselí), Dederlová (Zlín), Jansová (dorost). Odchody: Raníková, Šteffanová, Remešová, Hofírková, Smékalová.