V sobotu večer se posílený tým volejbalistek Olomouce představí na půdě mistra ve zcela nové roli – jako neporažený lídr soutěže.

„Zatím jsem tam jezdily častěji prohrávat než vyhrávat. Družstvo je ale v pohodě a já věřím, že podá podobný výkon jako v posledním zápase a že tam uspějeme,“ prohlásil po drtivé výhře nad Libercem trenér Jiří Teplý.

Zatímco olomoucký tým figuruje na špici tabulky, Prostějov je třetí.

Hanácké bitvy však mají kouzlo za všech okolností, i první ostrý vzájemný duel se protáhl na maximální počet setů.

„Je to místní derby a už mockrát to byl souboj o první místo. Pořád to bude vypjaté,“ potvrdil trenér Teplý. Jeho svěřenky si v úvodu sezony potvrdily, že nic nestanou zadarmo.

„Snad jim to vydrží do konce sezony,“ věří Teplý, který vnímá i zlepšení formy Prostějova.

„Tým se zvedá, uspěl v evropském poháru, takže bude taky nastartovaný. Ale myslím, že si můžeme věřit,“ pousmál se kouč Olomouce.

AKCE PRO FANOUŠKY

Sportovní odpoledne v hale Sportcentra DDM Prostějov odstartuje v 16 hodin basketbalová bitva BK Olomoucko vs. Děčín.

Volejbalové derby bude následovat po jeho skončení (cca 18.30). Vstupné je 40 korun na obě utkání dohromady a fanoušci se mohou těšit na vánoční nadílku.

„V půl čtvrté se začne zdarma podávat pivo, vánoční punč nebo svařené víno každému podle jeho přání, stejně tak budou k dispozici grilované uzeniny a pro děti dárkové balíčky se sladkostmi i dalšími drobnostmi,“ uvedli za organizátory manažeři BK Michal Pekárek a VK Peter Goga.