V pondělí bylo uzavřeno hlasování čtenářů Deníku, ve kterém jste mohli zvolit svého favorita, který bude také vyhlášen na slavnostním galavečeru.

Ten opět slibuje zajímavou podívanou a celou plejádu sportovních hvězd.

„Anketa Nejlepší sportovec Olomouckého kraje patří pevně k filozofii našeho kraje, letos budeme vyhlašovat sportovce, týmy, talenty, ale i zasloužilé osobnosti už podesáté. Chtěl bych poděkovat marketingové agentuře TK Plus, která od začátku stojí za naší anketou, a všem, kteří nám v našem snažení pomáhají,“ řekl na tiskové konferenci náměstek hejtmana Radovan Rašťák.

Kromě čtenářské ankety se vyhodnocovaly i další kategorie, ve kterých proběhlo hlasování hodnotící komise, která byla složena ze zástupců Olomouckého kraje, ČSTV a sportovních novinářů. Těmito kategoriemi jsou nejlepší sportovec, nejlepší seniorský tým, nejlepší junior, nejlepší juniorský tým a trenér roku.

Dalšími kategoriemi, ve kterých budou udíleny ceny, jsou handicapovaný sportovec a sportovkyně a dvě speciální ceny – Cena Olomouckého kraje a Čestná cena.

SPORTOVEC OLOMOUCkÉHO KRAJE
PODÍVEJTE SE NA NOMINACE

Akce bude mít jako již tradičně i charitativní podtext, letos navíc půjde na potřebné daleko více finančních prostředků.

„Dohodli jsme se se zástupci kraje, že navýšíme finanční částky. Handcipanování sportovci dříve dostávali po pěti tisících, letos poprvé obdrží deset tisíc korun. Dále jsme vždy oceňovali některou z prospěšných charitativních společností, které doposud dostávaly deset tisíc, a letos to bude dokonce padesát tisíc, což už je zajímavé ohodnocení,“ sdělil David Lenz z marketingové agentury TK Plus.

V hlavní kategorii je největším favoritem tenista TK Agrofert Prostějov Tomáš Berdych, který v roce 2010 dokráčel až do finále slavného Wimbledonu. Pokud by anketu vyhrál, bylo by to už jeho páté vítězství.

„Měl by být na turnaji v Rotterdamu, což není daleko. Ale uvidíme, jak to tam bude vypadat,“ přemítal nad Berdychovou případnou přítomností na akci v Moravském divadle Lenz.