„Opravdu jsem se tady našla a neměnila bych. Göppingen se stal mým druhým domovem,“ říká rodačka z Olomouce.

S reprezentací jste postoupily na třetí velký turnaj za sebou. Berete to tak, že se český tým už skutečně zařadil mezi absolutní špičku?
To, že jsme postoupily na třetí mistrovství po sobě, určitě o něčem vypovídá. Vypracovaly jsme se z týmu, který si při losování každý přál, na tým, ze kterého má podle mě každý respekt. Nikdo nás nemůže podcenit. Osmé místo na nedávnem mistrovství světa ukázalo, že jsme udělaly velký krok dopředu a určitě se chceme posunout ještě dále.

Po posledním kvalifikačním zápase se Slovinskem, který skončil remízou, začaly bouřlivě slavit postup hned oba týmy. Zažila jste už něco podobného?
Myslím, že podobný zápas jsem ještě nezažila. Osobně jsem utkání chtěla vyhrát, nemám rada drama až do poslední vteřiny. Věděly jsme sice, ze nám remíza stačí, ale hrát cíleně na remízu je těžké. Po prvním poločase se zdálo, že by to mohlo být lehčí, než jsme očekávaly, ale bylo to opravdu jen zdání. Slovinsku šlo o všechno a ve druhém poločase taky dokázalo, že na mistrovství opravdu chce. Já jsem ráda, že jsme si cíl splnily před domácím publikem, které nám v Mostě vždy přináší štěstí.

Většina sportovců by po posledním zápase sezony a postupu na významnou akci vyrazila rovnou na dovolenou, nebo za odpočinkem. To ale nebyl váš případ, že?
Vzhledem k tomu, že k házené ještě pracuji a nemůžu si kvůli reprezentaci brát na celou letní pauzu volno, jsem musela hned v pondělí do práce. Ale jen do pátku. Pak mám zasloužený čtrnáctidenní odpočinek, na který se už těším (usmívá se).

Máte za sebou náročnou, ale vydařenou sezonu. Po loňském ocenění pro nejlepší házenkářku Bundesligy jste tentokrát byla vyhlášena hráčkou sezony v Göppingenu. Potěšilo vás to?
I když jsem cenu pro nejlepší hračku Bundesligy nezískala, ocenění přesto zůstalo v Česku. Získala ho totiž tentokrát Iveta Luzumová, která si to právem zasloužila. Měla fantastickou sezonu. Já jsem byla třetí nejlepší střelkyně ligy a z ceny v Göppingenu mám samozřejmě taky radost (usmívá se).

Jak si vlastně zvykáte na popularitu v Německu?
Jsem ráda, že se mi daří, a pokud mě lidi zastaví na ulici a chválí mě, tak to určitě na srdíčku zahřeje, protože bez fanoušků a sponzorů a lidí, co se kolem házené pohybují, by to nešlo.

S klubem jste v sezoně splnily to, co se od vás očekávalo?
Klubovou sezonu hodnotím pozitivně. Náš cíl byl vlastně TOP 10 a my ho splnily nad očekávání, šesté místo by před sezonou očekával málokdo. Na druhou stranu mě trošku mrzí, že nejsme o jednu příčku výš. To by znamenalo účast v evropském poháru, který by v Göppingenu přitáhl určitě ještě více fanoušků a byla by to zase další zajímavá zkušenost. Uteklo nám to velmi těsně, ale takový už je sport. I tak je šesté místo a hlavně počet získaných bodu velký úspěch.

Berete angažmá v Göppingenu jako své nejlepší v kariéře?
V Göppingenu jsem se opravdu našla, i když to klaplo až napodruhé. Jsem ráda, že po zkušenosti v Chorvatsku a v Maďarsku, kde to úplně nevyšlo, jsem našla klub a město, kde jsem po všech stránkách spokojená. V házené se daří a mimo to tu pracuji a mám tu přítele. Už bych neměnila. Göppingen se stal mým druhým domovem.

S jakými vyhlídkami půjdete do nové sezony? S reprezentací vás bude čekat prosincové EURO ve Francii a vysoké ambice budete mít jistě i s vaším klubem v německé lize.
Popravdě na novou sezonu opravdu ještě nemyslím. Teď si chci užit zasloužené volno, ale cíle jsou u mě vždy ty nejvyšší. V klubu nám sice odchází pár hráček a budeme to mít těžší, ale určitě se zase budeme prát o příčky v první části tabulky. S reprezentací se chceme dostat co nejdále, jak jen to půjde. Příští týden se losují skupiny, tak jsem zvědavá, jak bude ta naše vypadat.