Start u lazecké haly nejlépe vyšel trojici závodníků Petru Dlaskovi, Martinu Bínovi a Svenu Vanthourenhoutovi z Belgie. Toto trio se přetahovalo o vedení a nastolilo doslova vražedné tempo, které jim zajistilo několikasekundové vedení.

S mírným odstupem kroužila u olomoucké sportovní haly dvojice závodníků z Belgie Jan Verstraeten a Kevin Pauwels, pronásledovaná sympaticky bojujícím Martinem Zlámalíkem.

Diváci kolem trati jen kroutili hlavou, jak je závod ďábelsky rychlý, závodníky nerozhodil ani nebezpečný průjezd kamionem, nebo brodění v hlubokém písku.

Osudnou se stala nenápadná překážka na které došlo ke kolizi vedoucí dvojice Bína – Vanthourenhout. Na čelo se okamžitě dostal Petr Dlask a vybudoval si slibný náskok, zatímco Belgičan byl ještě dlouho v péči lékařů. Naopak Martin Bína se rychle oklepal, spojil se s Verstraetenem a začala stíhací jízda.

„Petra Dlaska jsem viděl kus před sebou a tak jsem to zkusil , pak jsem setřásl Verstraetena v závěrečném průjezdu pískem a vítězství bylo na světě,“ hodnotil nejlepší muž závodu rozhodující moment.

Na druhém místě projel cílovou páskou Verstraeten a bronzovou příčku obsadil Dlask.

Vanthourenhout byl nakonec v cíli evidován se ztrátou pěti okruhů, pár míst za olomouckým Petrem Březinou. Pětadvacetiletý Martin Bína se před dvěma roky podrobil operaci kolene a vrací se do světového pelotonu. Jeho největší úspěch byl titul mistra světa v juniorské kategorii, kterého dosáhnul před sedmi lety v Táboře.

Výsledky: Grand Prix Olomouc 2008, kategorie Elite: 1. Martin Bína 59:19, 2. Jan Verstraeten 0:02, 3. Petr Dlask 0:10, 4. Kevin Pauwels 0:55, 5. Martin Zlámalík 1:32, 6. Jaroslav Kulhavý 1:55, 7. Kamil Ausbuher 2:00, 8. Jiří Polnický 2:00, … , 27. Petr Březina – 4 kola, 30. Sven Vanthourenhout – 5 kol.