O tři spojky oslabené Lovosice na sobě v prvních deseti minutách nedaly nic znát, naopak Litovel přehrávaly v poměru 0:5. Trenér Krejčíř reagoval oddechovým časem, po kterém se jeho hráči přece jen zvedli a za dalších pět minut hry už bylo skóre příznivější, Tatran prohrával jen o dva góly.

„Naštval mě úvod utkání, někteří hráči tam nepochopili, co je extraliga. Zaprvé každá chyba je tady zaplacená a zadruhé je potřeba úplně jiné nasazení, než se kterým jsme do utkání vstoupili," vrátil se k nevydařenému úseku hry Lubomír Krejčíř. Do poločasu měli Hanáci dokonce naději na remízový stav, jenže nakonec byli o trochu úspěšnější hostující Lovci a do přestávky udrželi skóre 10:12.

To už měl hostující kanonýr Jiří Motl na kontě pět gólů, a ve své jízdě chtěl pokračovat i ve druhém poločase. I když utržil na začátku druhé půle „koňara" do nohy, po ošetření dál překonával obranu Litovle.

Domácí skóre vyrovnali, v rozletu je však přibrzdilo několik vyloučení v závěrečné fázi zápasu. Osm minut před koncem povzbuzovali domácí fanoušci házenkáře za stavu 20:20, o několik akcí později byl však stav 20:23 a hosté kráčeli za vítězstvím, které už si v závěrečných momentech vzít nenechali.

„Dnes se nám nepodařila do hry dostat taková pohoda, jako tomu bylo minulý týden v Jičíně. Vzal to na sebe Jirka Motl, měli jsme prostě výjimečného hráče. To rozhodlo, protože jinak jsme nasekali spoustu technických chyb," řekl kouč hostujícího celku Vladimír Šuma.

Jeho kolega na lavičce Litovle hledal příčiny porážky hlavně v nevydařeném vstupu do zápasu.

„Síly, které jsme potřebovali na to, abychom na začátku dotáhli náskok soupeře, nám potom chyběly v závěru. Kvůli tomu jsme nezakončili věci, které je potřeba zakončit úspěšně. Propracovat si jakoukoliv šanci proti kvalitní lovosické obraně byl problém," věděl trenér Tatranu Lubomír Krejčíř.

Ten nezvolil proti nejlepšímu střelci extraligy Motlovi osobní obranu, tato varianta se nevyplatila v minulém kole Jičínu.

„Je to komplexní hráč, který se z toho dokáže dostat. A otevřít obranu proti Lovosicím na systém jedna pět, jak to udělal Jičín, pro ně znamenalo porážku o devět, ne o tři," vysvětloval Krejčíř a dodal: „Z celkového pohledu mělo utkání na českou extraligu velmi vysokou úroveň, bohužel šťastnější byly Lovosice a rozhodla zkušenost a Bouček s Motlem."

Tatran Litovel – HK FCC Město Lovosice 21:24 (10:12)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 4 – 2. Diváků: 326.

Litovel: Baránek, Prauzek – Kuchař, Barabáš 1, Číhal, Nedoma, Šmíd 1, Konšel 4, Havlíček, Juříček 5, Dědek 2, Mičola, Zbránek 3, Dolák 2, Kuba, Pernička 3/2. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Lovosice: Adamík, Hrdlička – Franc, Landa 3/3, Havel 3, Sýkora 1, Motl 10, Bouček 4, Jelínek 1, Barth, Semerád, Malý 2. Trenér: Vladimír Šuma.