Trenéři Tomajko s Petrovickým po domácí prohře s Třincem zamíchali útočnými formacemi. Nově složená elitní formace měla podobu Kusko, Nahodil, Orsava. Pohromadě zůstal jen útok Kunc, Knotek, Navrátil, který Hanáci napsali jako druhý.

Ve třetí lajně na centru s Macuhem nastoupili Musil a Aron Chmielewski, který byl po slušném vstupu Olomouce do utkání centimetry od prvního gólu utkání i své premiérové extraligové trefy v dresu Mory.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) padli doma se Vsetínem 1:3. Matouš Kratochvil
Kratochvil neměl hrát do listopadu. S kým se málem porval?

Nestalo se tak, střelecky aktivnější byla Sparta, Sedláček ale předváděl dobrý výkon. Mrzet Hanáky může situace na konci přesilovky ve druhé třetině, kdy se sám před Kovářem zjevil Musil, ten však trefil opět jen tyč.

"Těžko se mi to hodnotí. Na začátku utkání jsme podali dobrý výkon, první třetina byla na jednu a druhou stranu. Pár šancí jsme tam měli, ubránili jsme oslabení, prostě stále jsme byli v zápase," ohlížel se Róbert Petrovický.

Pak ale začali dominovat domácí a přidali i góly. Roman Horák využil pěkné zadovky Kestnera a odčaroval kouzlo exsparťanského Jakuba Sedláčka. Na 2:0 zvyšoval na začátku 35. minuty Michal Řepík.

"Postupně jsme pak ve druhé třetině odcházeli, hlavně po šanci dvou na jednoho, kterou jsme měli na začátku druhé části. Dostávali jsme se do těžších situací, soupeř navíc zvýšil pohyb, agresivitu a rychlost. Bylo tam strašně hodně vyloučení. Ztratili jsme takovou hranu našeho výkonu a pak to šlo dolů," nebyl spokojen Petrovický.

Ve třetí třetině ještě přidali dvě trefy Buchtele a opět Horák. Mora tentokrát v Praze padla 0:4.

"Nedostali jsme se z toho, soupeř byl ve třetí třetině na koni a sami jsme se dostávali do situací, které bychom neměli dělat," řekl asistent Jana Tomajka závěrem a pogratuloval soupeři k zaslouženému triumfu.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Horák (Kestner, Kousal), 35. Řepík (Chlapík), 42. Buchtele (Hauser), 55. Horák (P. Kousal, Kestner). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Klouček, Thuma. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7 253.

Sparta Praha: J. Kovář – Němeček, Mozík, Kempný, Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík, O. Najman, Řepík – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, Vitouch, Konečný. Trenéři: Gross a Hořava.

Olomouc: Sedláček – Černý, Ondrušek, Sirota, Rutar, Švrček, Rašner, Řezníček – Orsava, Nahodil, Kusko – Navrátil, Knotek, Kunc – P. Musil, Macuh, Chmielewski – Kucsera, Menšík, Klimek. Trenéři: Tomajko a Petrovický.