V příštím ročníku nejvyšší domácí soutěže bude za tým nastupovat téměř dvoumetrový rodák z Detroitu Elbert Clark Matthews. Sedmadvacetiletý křídelník již patří mezi ostřílené hráče. V zámoří hrál pět sezon v první divizi NCAA za Rhode Island. První profesionální angažmá získal ve finském Kouvotu, zahrál si americkou G League v Alabamě a Ontariu. V roce 2020 se vrátil do Evropy a působil v Portugalsku a dvou klubech na Islandu. Na pár zápasů si navíc odskočil na play – off angolské ligy.

„Kariéru má pestrou, stejně jako rejstřík basketbalových dovedností. Přichází k nám atleticky dobře vybavený hráč, který umí zakončit i bránit,“ přibližuje novou akvizici prezident BK REDSTONE Michal Pekárek.

František Jura
Prostějov startuje rekonstrukci stadionu. Chtěli jsme začít dřív, říká Jura

Ještě před Matthewsem oznámil klub příchod další zámořské posily, kterou je sedmadvacetiletý Dupree McBrayer. Na soupisce tak doplnil své americké krajany Marcuse Shavera a Chrise Cokleyho.

Během studií McBrayer nastupoval v NCAA v dresu prvodivizní Minnesoty. V Evropě hrál v běloruském Mogilevu, druholigovém německém Norimberku a naposledy v makedonském TFT Skopje.

„Pravidelně dosahoval na dvouciferné body a měl velice dobrou úspěšnost z trojkové vzdálenosti,“ přiblížil novou akvizici generální manažer BK REDSTONE Libor Špunda.

Podle Pekárka klub ještě jedná o příchodu jednoho hráče. „Sháníme klasického pivota, je to na dobré cestě,“ uvedl Pekárek.