„Je to určitě důležité utkání, protože se můžeme v tabulce posunout nahoru. Čeká nás soupeř přibližně stejných kvalit. Není to tým top kvalit jako Zubří nebo Dukla, které pošilhávají po titulu. Očekávám vyrovnané utkání," říká k následujícímu soupeři kouč Tatranu Hudeček.

Ostřílený házenkářský lodivod má o extraligových týmech přehled, hra brněnského protivníka je podle něj kompaktní.

„Nemají výraznou slabinu v žádné herní činnosti. V brance mají zkušeného Bavlnku, mají slušnou obranu. V útoku dokážou kombinovat a prosadit se jeden na jednoho. Bude to nesmírně složité," předpovídá šéf litovelské lavičky, který má zkušenosti i s trénováním reprezentace České republiky.

Minulé utkání v Zubří označil Hudeček jako nejméně podařené za krátkou dobu, po kterou vede hanácký mančaft. Hráči se po změnách v defenzivě nedostali zpět do pohody.

„Začínáme měnit řadu věcí, zkusili jsme jiný obranný systém. Byla to německá verze obrany jedna pět, ale nehráli jsme to tak, jak by se mělo. Ale to nejde za dva tréninky nachystat. Vyzkoušeli jsme to, ale i když jsme se vrátili k tomu, co hráči znají, tak jsme dělali školácké chyby v rozehrávce," vrací se k prohře 22:31 Jaroslav Hudeček.

Ten přijal několik omluvenek z tréninků, postupně se však nemocní házenkáři Tatranu vrátili do přípravy na střetnutí s devátým týmem extraligy.

„V týdnu někteří kluci netrénovali, byly tam náznaky nějaké nemoci. Nyní jsou ale všichni připraveni, kromě Doláka, který se v Zubří zranil. Čekáme na vyjádření lékaře. Sestava by měla být stejná, Kuba Dolák ale určitě hrát nebude," prozrazuje litovelský kouč.

Proti Brnu byla ve hře i varianta, že se do sestavy vrátí pivot a velezkušená opora litovelského klubu David Juříček. Zdravotní stav však házenkářskou legendu zpět na hřiště ještě nepustil.

„David to zkusil a myslel, že proti Brnu nastoupí. Ale když začal běhat, tak říkal, že ho ve stehnu začíná pálit a ještě ho to lehce bolí. Řekl jsem, že zatím nebudeme nic hrotit. Byla by škoda kvůli jednomu utkání ho ztratit pro celé play-out," komentuje trenér Tatranu a dodává: „Raději ať to stoprocentně doléčí. Bude přestávka a v té už by se měl vrátit do tréninkového procesu. Čím víc času mu dáme na léčbu, tím to bude pro nás lepší," věří Jaroslav Hudeček.

Tatran Litovel hostí duel s KP Brno v sobotu od 18 hodin v hale ZŠ Vítězná.