Oboustranně rozháraný zápas začal podstatně lépe domácí celek, který vedl v úvodu prvního setu 9:1 a 12:3 a i přes komplikace v jeho druhé části nakonec zvítězil 25:20. Ve druhé sadě ale Šternberanky zcela zkolabovaly a uhrály pouze dvanáct bodů. Třetí dějství však znovu patřilo Sokolu, jenž vedl 19:12 a po výsledku 25:20 vyhrával už 2:1.

Nejvyrovnanější byla čtvrtá sada, v níž se vedení přelévalo ze strany na stranu. Šternberanky vedly 12:8, v závěru prohrávaly 20:23, dokázaly si však vybojovat za stavu 24:23 první mečbol, který sice ještě neproměnily a naopak nabídly soupeři setbol, ale podruhé už byly úspěšné. Sokol Šternberk zaskočil Univerzitu Palackého výhrou 3:1.

„Družstvo Šternberka bylo lepší na servisu, tím nás zatlačilo a my jsme dělali zbytečné chyby. Soupeř působil kompaktněji, měl větší tah na branku a chuť po vítězství, takže zápas skončil v jeho prospěch," konstatoval zklamaný olomoucký kouč Jiří Teplý.

„První set jsme začali výborně, pak jsme trošičku polevili a soupeři jsme povolili náš luxusní náskok stáhnout, ale nakonec jsme první sadu dohráli do vítězného konce. Pak bylo celé utkání velice bojovné a nejbojovnější byl poslední set, v němž se štěstí mohlo přiklonit na jednu i na druhou stranu a nakonec se přiklonilo na tu naši. Myslím si, že rozhodl náš kolektivnější přístup oproti individuálnějším výkonům na straně soupeře. Naše hráčky na hřišti odevzdaly vše, co měly," chválil trenér vítězného Šternberka Radomil Juřík.

Zatímco šternberské volejbalistky teď čeká týdenní pauza, vysokoškolačky budou hrát ve čtvrtek odvetu čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Králova Pole Brno.

Autor: ADAM FRITSCHER

TJ Sokol Šternberk – SK UP Olomouc 3:1 (20, –12, 20, 25)

Rozhodčí: Záhorcová, Buchar. Čas: 94 minut. Diváků: 250.

Šternberk: Rašková, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Piňosová, libero: Hronová. Střídaly: Dřímalová, Římská, Sochorcová.

Olomouc: Tinklová, Kojdová, Rutarová, Vanžurová, Košická, Nachmilnerová, libero: Maléřová. Střídaly: Honková, Polášková.

8. kolo: Frýdek-Místek – SG Brno 3:0 (11, 14, 11), Prostějov – Olymp Praha 3:2 (14, 16, –21, –18, 17), Přerov – Ostrava 3:0 (20, 16, 22).

TABULKA

Tabulka