V základní části Moravské ligy žen obsadily softbalistky SK Sigma třetí pozici, ze které postoupily do play-off. V něm startovaly tři týmy. Kromě Sigmy také Frýdek-Místek a Sever Brno. Hanačkám se během play-off podařilo třikrát porazit tým Brna a jednou dokonce i silný Frýdek-Místek, čímž si zajistily konečnou druhou pozici, která jim zaručovala baráž o druhou nejvyšší softbalovou ligu žen.

„To že na baráž nepojedeme bylo naše rozhodnutí. Baráž se hraje turnajovým způsobem a hráčky by čekali asi pět zápasu. V takovém počtu, v jakém jsou, by to holky asi neutáhly, zvlášť když máme jen jednu nadhazovačku,“ vysvětlil trenér olomouckých softbalistek Martin Drong.

Baráž si střihneme až za rok

„Já jsem nechtěl obvolávat nějaké staré hráčky, abychom se narychlo sešli. Rozhodli jsme se, že se na připravíme až na baráž, co bude za rok,“ prozradil Drong, který byl s výkonem svých svěřenkyň velmi spokojený.

„Je to super úspěch, na holkách byla vidět snaha a zlepšení.“

Teď mají za úkol zabudovat do týmu nově příchozí a mladé hráčky, tým ještě více zkvalitnit a vychovat další nadhazovačku. Pokud se vše podaří, tak mohou směle útočit na postup do druhé softbalové ligy.

MIROSLAV MAZAL