Na sobotní ráno je naplánovaná porada kapitánů a od devíti hodin už začnou samotné závody na dračích lodích. Soutěžit se bude ve sprintu na dvě stě metrů. Jednotlivé dráhy budou vyznačeny bójkami a cíl bude zaznamenán časomírou a digitální kamerou.

Vzhledem k přihlášeným týmům se bude bojovat ve třech soutěžních kategoriích. Konkrétně půjde o kategorie ženy, firemní týmy a mix. Jeden tým je tvořen vždy dvanácti členy.

„Deset lidí pádluje. U bubnu bývá většinou někdo lehčí, kdo udává tempo celé posádce. Kormidelník pak celou loď ovládá,“ popsal pořadatel akce Petr Zakopal.

Kolem šesté hodiny večer se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen. Všechny přihlášené posádky od pořadatelů dostanou na památku dračí diplom a víno. První tři týmy v každé kategorii pak získají medaile a pohár Olomouckého draka.

Novinkou letošního roku bude souboj o absolutního vítěze, ve kterém se spolu utkají dva týmy s nejrychlejším časem. V jejich duelu se rozhodne, kdo se stane vítězem celé akce.

Pro návštěvníky budou na místě připraveny stánky s občerstvením, kvalitní kávou nebo míchanými koktejly. Chybět nebude ani program pro ty nejmenší.

„Dětský den bude probíhat zhruba od desáté do osmnácté hodiny. Pro děti chystáme například skákací tyče, výuku chůze na chůdách, klauna, skákací hrad nebo překážkovou dráhu,“ upřesnil Zakopal.

Událost pořádá zaki-sport.cz agency ve spolupráci se statutárním městem Olomouc. Vstupné je zdarma.

Autor: Eliška Veřmiřovská