Může to být hodně dlouhý a napínavý volejbalový večer. Před týmem Olomouce totiž stojí těžký úkol – zvládnout domácí odvetu s rumunským celkem Stiinta Bacau a zajistit si místenku v semifinále CEV Cupu.

Po pětisetové prohře na půdě soupeře potřebují olomoucké volejbalistky jakékoliv vítězství a v případě výsledku 3:2 navíc ještě zvládnout dodatečný Zlatý set.

„Soupeř má výborný tým, ale dá se s ním hrát a doma se o postup určitě popereme,“ hlásil po úvodním čtvrtfinále olomoucký trenér Jiří Teplý.

„Když jsme tam nastoupily, tak soupeřky byly dost vysoké a nehrály rozhodně špatný volejbal. Myslím si, že ten bod je pro nás hodně důležitý po psychické stránce,“ okomentovala úvodní duel blokařka Nikol Sokolová, která upozornila na fakt, že se hráčky Olomouce v posledních týdnech potýkají s mimořádně nabitým programem – kromě CEV Cupu, extraligy a Středoevropské ligy úspěšně válčily také v domácím poháru.

„V Rumunsku na nás dolehlo cestování a napětí, které jsme měly po prvním vrcholu sezony v podobě Českého poháru. Fyzická únava už prostě byla vidět. Přesto si myslím, že jsme se s tím porvaly dobře,“ vrátila se k zápasu v Bacau Sokolová.

V sobotu si hanácký celek připsal dokonce premiérovou porážku v domácí soutěži. Nezdar s Olympem, proti kterému odpočívaly některé opory, však chtějí hráčky aktuálně nejlepšího českého celku hodit za hlavu a soustředit se na pohárovou odvetu.

„Je důležité, že jsme i v tak náročném programu dokázaly v prvním zápase uhrát dva sety. Doufám, že nás diváci poženou k postupu,“ přeje si zkušená blokařka.

Atraktivní odveta vypukne ve Sportovní hale Univerzity Palackého na Lazcích v úterý v 18.15.

Autoři: Miroslav Mazal, Tomáš Příhoda

Trenér Sigmy Václav Jílek koučuje svůj tým v nepovedeném startu s Jabloncem
Sigma se chtěla odrazit vzhůru... "Hrozná rána," zní z kabiny