Rodačka z Olomouce si v sobotním zápase německé bundesligy ve svém klubu Frisch Auf Göppingen přivodila zranění.

„Je to největší smůla, kterou jsem ve své házenkářské kariéře zažila. Ve 20. minutě zápasu jsem si zase obnovila zranění lýtka z minulého roku. Myslím si, že mi sval praskl úplně na stejném místě. Prostě jsem v útoku zabrala, chtěla jsem proskočit, najednou mi tam dvakrát ruplo a spadla jsem na zem. Myslím si proto, že je to opět natržené a minimálně měsíc budu chybět,“ popisovala na svazovém webu smolný okamžik Michaela Hrbková.

Přijít o reprezentační akci doma v Olomouci ji mrzí o to víc.

„Je to prostě strašná smůla. Mrzí mě to dvojnásob, vždyť jsem měla hrát znovu doma v Olomouci, měli se za mnou přijít podívat mí známí a skoro celá rodina. Moc mě to mrzí. Na zápas do Olomouce se ale přijedu podívat a holkám budu fandit. Pořád i tak doufám, že bude vyprodáno, že lidé přijdou. Já budu holky podporovat na místě,“ slíbila.

„Samozřejmě je to velké oslabení. Každé zranění a neúčast zkušených hráček je pro nás velkou ztrátou. Těžko jejich zkušenosti a výkony můžeme nahradit. U Míši se to násobí dalšími věcmi – měla hrát doma a je jednou z tahounů týmu,“ neskrýval zklamání z nečekané absence opory českého výběru ani reprezentační trenér Jan Bašný.

Reprezentantky se schází v Olomouci již v neděli. Úvodní zápas kvalifikace o EHF EURO 2020 čeká český tým ve středu ve 20.15 ve sportovní hale UP v Olomouci, druhý z kvalifikačních duelů - souboj se Severní Makedonií - pak v sobotu v Severní Makedonii.