Kvalitu soupeře pocítily vysokoškolačky ve čtvrtém duelu v domácí hale a jasně prohrály. Pokud chtějí uspět a slavit extraligový titul, budou v sobotu v Prostějově potřebovat souhru všech výkonnostních okolností i štěstí.

„Musíme věřit v náš trénink a cíl, který máme celý rok,“ říká smečařka Olomouce Martina Michalíková.

Prostějov vás ve druhém domácím zápase jednoznačně porazil. Co se změnilo?
Rozhodně soupeř hrál o hodně líp. Ale my zase o hodně hůř. Nevím, už podruhé se opakovalo, že jsme po výhře 3:2 přišly a jako bychom přes noc zapomněly hrát volejbal. Prostějov nevypustil jediný balon a nám k nim jediný balon nespadl ani se štěstím. Karta se úplně obrátila.

Rytmus výsledků ve finále ale pro vás vyznívá příznivě.
To byla hned první věc, kterou jsme si řekly. 3:2, 0:3, 3:2, 0:3, takže teď jsme na řadě asi my s výhrou 3:2. Kdyby to bylo zase pro nás v tiebreaku, tak to berem (usmívá se).

Ale jen na bilanci spoléhat nemůžete.
No to ne. Pokud předvedeme to co posledně, tak to dopadne úplně stejně. Musíme do toho jít s tím, že je to poslední zápas v sezoně a je to buď anebo. Nebude na opatrnost vůbec prostor.

Co čekáte od posledního zápasu?
Už to bude pro obě strany stejné. Nikdo už nemá žádnou výhodu a bude to fér bitva. Nervozita bude na obou stranách a kdo to líp ustojí, ten vyhraje. Nakonec možná domácí prostředí ani nemusí být pro Prostějov výhoda. Všechno se ukáže na začátku prvního setu, ten většinou prozradí hodně.

Jak můžete Agelky porazit?
Určitě musíme jít do přihrávky. Všechno riskovali, ale my s tím musíme počítat, v uvozovkách s tím nejhorším. Musíme si věřit, že i přesto to zvládneme.

Trofej vítěze českého poháru už jste Prostějovu sebrali. Myslíte na double?
Bylo by to hrozně pěkné. Extraliga se samozřejmě počítá víc, dře se na to celou sezonu. Je prostě konec sezony a udělalo by to ještě větší radost.

Jak se vám líbila atmosféra plné univerzitní haly?
Hlavně kvůli fanouškům je mi líto, že jsme to už neukončily. Bylo to úplně skvělý, to se stane dvakrát třikrát za sezonu. Proto to celý rok děláme, aby tolik lidí na zápas přišlo. Jestli v takovém počtu přijedou i do Prostějova, který není daleko, tak by to bylo hrozně hezký.

Hraje se vám dobře v takovém ruchu?
Mě to vůbec nevadí. Na komunikaci je to někdy těžký, protože se neslyšíme. Ale když se něco povede, tak to člověku strašně přidá, když celá hala vyletí a fandí. Já jsem jenom pro takovou atmosféru (smích).

Co všechno se musí sejít, abyste mohly uspět?
Už se není na co šetřit. Bez štěstí to samozřejmě nepůjde, ale na to spoléhat nemůžeme. Musíme věřit v náš trénink a cíl, který máme celý rok. Teď ten cíl máme vyloženě na dosah. Zase je potřeba se uklidnit a jít do toho s tím, že Prostějov porazit umíme.

Je Prostějov pod větším tlakem?
Mají nůž na krku a šli do čtvrtého zápasu s tím, že musejí. Zlepšili to, co bylo předtím špatně. Přihrávku i servis si pohlídali, takticky to zvládli skvěle. Pocítila jsem, jak mě chtěli na přihrávce odstavit a šli po mě. Tím pádem se jim ulehčilo v obraně, věděli kudy půjde útok. Ale my si tu taktiku taky musíme stanovit, často to bývá taktická hra.