Monika Fleischmannová ale po několikaměsíční pauza znovu naskočila do extraligového zápasu a zazářila v dresu FBS Olomouc proti Tatranu Střešovice.

„Pro mě to byl takový comeback, protože jsem naposledy hrála někdy na začátku sezony. Jsem ráda, že se mi to povedlo, ale bylo to i zásluhou holek, které to kolikrát vybojovaly a já jsem si jen vychutnala tu sladkou tečku,“ oddychla si po vítězství 6:2.

Vstřelila jste dva góly a obdržela ocenění nejlepší hráčka zápasu. Čekala jste, že se vám bude při svém návratu do extraligy tak dařit?
Rozhodně ne. Hrála jsem, protože jedna ze spoluhráček byla mimo hru a trenér se snažil někoho sehnat. Pro mě to byla výzva si zase zahrát pěkný extraligový zápas. Tohle byla sladká tečka, se kterou jsem určitě nepočítala. Jsem ráda, že jsem nebyla jenom do počtu.

Chyběl vám florbal během zmiňované pauzy?
Nescházel, protože jsem zakotvila v olomouckém béčku, které hraje prvním rokem třetí ligu. Tam hrajeme jednou za měsíc turnajově, plus jsem chodila se ženami na tréninky. Takže florbalu mám až nad hlavu.

Olomouc vs. Zlín - druhý zápas předkola play-off. Marek Laš (uprostřed vzadu) a Jakub Galvas (v popředí zády) se radují z jediné branky Olomouce
Mladíka Galvase trápí koncovka: Musím víc trénovat střelbu


Mezi béčkem a extraligou je velký rozdíl, že?
Přesně tak, proto jsem ráda, že mi trenér tu nabídku dal, protože naposledy jsem si pěkný extraligový zápas zahrála někdy v říjnu. Šla jsem do toho s plnou chutí.

Tým žen letos na play-off sice nedosáhl a bude bojovat v play-down. Jde přesto podle vás klub FBS Olomouc stále nahoru?
Pokud bych mohla porovnat loňskou a letošní sezonu, tak oproti loňsku máme spoustu šikovných hráček, i když třeba nejsou kmenové. Jsou to šikovné mladé holky, umí hrát florbal a teď se ukazuje to, o čem od začátku mluvil trenér, že to je o tom se sehrát. Teď na konci sezony musím říct, že holky jsou šikovné individuálně a týmově drží spolu. Je to super. Oproti loňsku je tým lepší a má na to, aby play-down uhrál v pohodě v prvním kole.

Jaké jsou vaše florbalové ambice do budoucnosti?
U florbalu bych ještě chtěla zůstat. Zahrát si třetí ligu, občas si to pinknout v extralize, zajít si s holkama zatrénovat, nebýt tam navíc. Být pořád na míčku s hokejkou, ale být v repre nebo první v bodování, to rozhodně nemám. (usmívá se).

Je pro vás větší adrenalin florbal nebo práce televizní reportérky?
O tomhle jsem nikdy nepřemýšlela, ale adrenalin v práci je víc stresující. Tohle jsou samozřejmě taky nervy, zažila jsem za těch patnáct let spoustu utkání, kdy i tři minuty stačily na vyrovnání třígólového manka. Do poslední chvíle jsem i dneska byla nervózní, aby se se zápasem něco nestalo. Ten stres ve sportu je ale takový uvolňující, který k tomu patří, který dělá tu hru, týmovost a dobrý pocit na závěr. Zatímco v práci jestli bývám občas nervózní, tak je to takový ten nepříjemný stres. Ale to taky nebývá tak často (usmívá se).

Ladislav Minář.
Zrušení juniorek? Rozhodně správný krok, má jasno Minář

OLOMOUCKÉ FLORBALISTKY V SOBOTU (16.00) A V NEDĚLI (15.00)
ODEHRAJÍ V ČAJKARÉNĚ PRVNÍ DVA ZÁPASY PLAY-DOWN PROTI SOKOLU KRÁLOVSKÉ VINOHRADY.