„Je to naprosto jedinečný projekt, který dává šanci všem bojovníkům, kteří předvádějí jakýkoliv bojový sport a chtějí se poměřit. Těšíme se, že vytvoříme spoustu nových hvězd,“ říká promotér akce Ondřej Novotný.

V sobotu budou na programu tři pyramidy – 70 kg, 80 kg a 90 kg. Štěpán Guba se ve váze 70 kg v oktagonu přestaví proti brněnskému Jánu Pajtašovi.

„Štěpán nahrazuje v pyramidě zraněného Michala Krčmáře. Zápas jsme vzali narychlo, ale tak to někdy bývá a jsme rádi za tuhle šanci předvést se v TOP asociaci MMA v Evropě a možná i na světě,“ uvedl trenér olomouckého bojovníka Tomáš Musil.

Co jeho svěřence čeká? „Oktagon Underground má pravidla spíše po postojáře, kdy jsou povoleny v postoji vlastně všechny techniky, ale v malých MMA rukavicích - boxerské údery, kopy, kolena, lokty…

Dále se můžou nasazovat různé techniky z MMA jako škrcení, páčení, ale vše v postoji. Na zem se můžou bojovníci přesunout, ale po třech sekundách dominance jednoho z nich, se zápas bude zase stavět na nohy,“ přiblížil Tomáš Musil.

Připravit se na zápas nebylo v posledních týdnech nic snadného.

„Naštěstí Štěpán trénoval i v době karantény, ale příprava nebyla ideální rozhodně. Teď je nejdůležitější udělat váhu a rychle zregenerovat, protože vážení je pouze čtyři hodiny před zápasem. Tohle je teď náš největší boj, ale věřím, že to Štěpán zvládne a postoupíme do semifinále, které bude v následujících týdnech,“ přiblížil trenér Musil.

Aktéři budou testování na covid-19, kvůli koronavirovým opatřením se bude bojovat bez přítomnosti diváků.

Systém turnaje

První turnaj Oktagon Underground se uskuteční v sobotu od 20 hodin. V zápasech se představí bojovníci v celkem pěti vypsaných vahách a pyramidovém systému, z čehož jedna váha je věnována ženám. Finále budou vždy československá. Turnaje se odehrají v Česku a na Slovensku, termíny se budou střídat. Všech sedm (osm) turnajů budou moci fanoušci sledovat každou sobotu od 20 hodin online. Mezi bojovníky organizátoři rozdělí 100 tisíc eur, přibližně 2 750 000 korun.