To se jim v sobotu na vlastním hřišti podařilo, v obou utkáních dokázali zvítězit.

Skokani Olomouc – Blansko 6:1

V prvním utkání nezačali Skokani ideálně, po první směně prohrávali 0:1. Ale nadhazovač Lukáš Veselý chytil postupně správný rytmus a ve čtvrté směně otočili Skokani na 2:1. Všesté směně domácí s jedním autem naplnili mety, ale nedokázali tuto pozici bodově využít. Povedlo se jim to až v sedmé směně, kdy se dostali do totožné pozice a Dostál je dokázal třímetovým odpalem poslat všechny domů. To už házel za Skokany Jiří Šimek, a i když si Blansko v dalších směnách dokázalo připravit bodovací pozice, dotáhl utkání bez problémů k vítěznému konci. „Prohrávali jsme po menší chybičce, ale naší hrou jsme během dvou směn otočili a pak se nám podařilo zápas zlomit,“ shrnul utkání jeden z trenérů domácích Jakub Dostál.
Odpaly: 7:3. Chyby: 5:4. Skokani: Veselý L. (Šimek) – Voják – Němec, Veselý M., Drong M., Plainer – Baun, Kovařík, Drong E. Trenér Jakub Dostál.

Skokani Olomouc – Blansko 12:7

Ve druhém utkání dokázali Skokani rozhodnout mnohem dříve – už po třetí směně vedli 8:1 a vše nasvědčovalo tomu, že by mělo utkání skončit po sedmé směně pro vysoký rozdíl skóre. Skokani předváděli agresivní výkon na metách, dařilo se jim na pálce, zatímco Blansko sbíralo v poli jednu chybu za druhou a netrefovalo rychlé nadhozy Vojtěcha Holického. Menší zápletku přinesli další nadhazovači Skokanů. Šimek už byl unavený, nedařilo se Kohoutovi, a tak po pěti bodech hostů utkání zavřel Jiří Kovařík. „Měli jsme rozhodnout už v sedmé směně, ale nepodařilo se nám to, a tak jsme pak museli trochu improvizovat s nadhazovači. Celkově ale můžeme být s naším výkonem spokojení, hodně jsme pálili i kradli mety,“ doplnil trenér Jakub Dostál.
Odpaly: 11:4. Chyby: 0:4. Skokani: Holický (Šimek, Kohout, Kovařík) – Voják – Němec, Zdražil, Drong M., Plainer – Baun, Kovařík, Drong E. Trenér Jakub Dostál.