Draci Brno - Skokani Olomouc 9:8

Zodpovědná a fungující obrana a výborná pálka, to byla alchymie, která očarovala domácí šampiony na dlouhých osm směn. Během nich Skokani vedli, když předvedli čtrnáct hitů a jako přísný rodič trestali každou chybu domácí obrany. Za úspěchem táhl Skokany startující nadhazovač Lukáš Veselý, kterého po pěti směnách vystřídal Kovařík. V závěru musel za stavu 8:8 na kopec i Holický, vyčerpaný čtvrtečním pohárovým utkáním v Ostravě, ale ani on nedokázal udržet Skokanům výhru. V dohrávce osmé směny vyrovnali Draci na 8:8 a dokázali dostat domů i dalšího běžce ze třetí mety. V deváté směně ještě mohli Skokani odpovědět, když bez autu obsadili první a druhou metu, ale to bylo vše. „V tu chvíli jsme se měli pokusit o ulívku, která by běžce posunula, ale sami jsme si to pokazili,“ přiznal jeden z trenérů Jakub Černík.

Skokani: Veselý L. (Kovařík, Holický) - Voják - Němec, Zdražil, Drong M., Kovařík (Plainer) - Drong E., Černík, Baun. Trenér Jakub Dostál.

Draci Brno - Skokani Olomouc 14:4

Druhé utkání už se odehrálo podle očekávaného scénáře o nejlepším českém celku, který letos prohrál v jediném utkání. Skokanům se nevedlo vůbec nic a především nedokázali zopakovat kvalitní obranu, do které nezvány vpluly hejna chyb. Nadhazovat začal Černík a během pěti směn jeho nadhazování získali Draci osm bodů.

Na tom ovšem měla podstatný podíl i zadřená obrana. Nepomohlo ani další střídání nadhazovačů v podobě Zdražila s Kužmou, když jedna z nadhazovačských opor Jiří Šimek pomáhala druhému celku v boji o druhou ligu.

„Draci nás naprosto rozstříleli, když jsme jim pomohli spoustou našich chyb. Dokázali jsme si ale, že máme i na nejlepší celky, ale že ke každé výhře se dostaneme jen přes výbornou obranu,“ shrnul Černík.

Skokani: Černík (Zdražil, Kužma) - Voják - Němec, Veselý M., Drong M., Plainer - Kužma, Drong