Hanáci v sobotním utkání, které se hrálo před solidně zaplněnými tribunami, zvítězili těsně 4:3 v desáté směně a celou sérii ovládli poměrem 3:1 na zápasy.

„Jsem strašně rád, že jsme to skončili dneska, protože ten pátý zápas je vždy ošemetný. Sami jste viděli, že Hluboká nebyla marná a byla vyrovnaným soupeřem," usmíval se hrající trenér Skokanů Jakub Voják, který si pochvaloval výborné olomoucké publikum. „Před takovou kulisou se slušelo zápas vyhrát."

Druhý tým pořadí Českomoravské ligy poslal do boje svého elitního nadhazovače Davida Šťastného a olomoučtí pálkaři si s ním znovu nevěděli příliš rady.

„Pálka byla z naší strany strašná. Nevím, proč jsme se tak trápili, možná to bylo tou dlouhou pauzou. Měli jsme jim ukázat, že my jsme ten extraligový tým a být daleko víc v útoku vidět. Za zápas jsme měli tři hity, což je straně málo," popisoval Voják.

Hosté se již ve druhé směně dostali do vedení a Skokani měli co dělat, aby zápas nakonec dotáhli do stavu 3:3, který na ukazateli skóre svítil i po dohrávce deváté směny. Na řadu tak přišla rozhodující desátá směna, ve které už byli úspěšnější domácí, kteří si připsali vítězný bod. „Závěr zápasu byl z naší strany vybojovaný. Obrana zahrála výborně," konstatoval Voják.

V olomouckém dresu zápas na kopci pro nadhazovače kvalitně odstartoval zkušený Jiří Šimek, kterého v osmé směně vystřídal Michal Kohout, jenž předvedl v klíčových momentech výborný výkon a byl jedním z hlavních strůjců vítězství Skokanů.

„Nadhazovač, který jde zavřít zápas, tam je od toho, aby tu situaci zvládl. To, co jsem dneska předvedl, je standard, který by každý nadhazovač měl předvést. Situace to byla těžká, ale zaplaťpánbůh byly plné tribuny, které pomohly každému z nás," prohlásil Kohout, který se musel vypořádat s náročnými momenty, kdy v dohrávce deváté směny sahal tým Hluboké po rozhodujícím bodu.

Na kopci pro nadhazovače ale klíčové situace bravurně ustál.

„Tlak jsem si nijak nepřipouštěl. Přišel jsem na kopec, vypnul hlavu a snažil se předvést to nejlepší, co ve mně je. Zaplaťpánbůh to stačilo," dodal Kohout.

Skokani se tak s letošním ročníkem extraligy rozloučili ve vítězném stylu. Nutnosti účasti v baráži se však před sezonou rozhodně chtěli vyhnout.

„To, že jsme udrželi extraligu je úspěch, na druhou stranu, že jsme hráli baráž je z naší strany neúspěch. Celou sezonu jsem říkal, že tým má na to, se poprat třeba o čtvrté místo. Chyběly nám ale vždy malinké krůčky, pár vyhraných zápasů," dodal hrající trenér Skokanů Jakub Voják.

Skokani Olomouc – Hluboká nad Vltavou 4:3 v 10. směně

Konečný stav série: 3:1.