„Snad nám to pomůže dostat se na vítěznou šňůru, která by nás trochu nakopla," přeje si hrající trenér Skokanů Jakub Voják.

První z trojice utkání bylo na programu již v pátek. Úvodní duel však olomouckému celku absolutně nevyšel.

„Ten zápas byl z naší strany úplně nepovedený. Nedařilo se nám vůbec nic, byl to zkrátka špatný výkon," konstatoval Voják.

„Nelíbil se mi náš přístup ke hře, zápas jsme Technice doslova darovali. O vítězství jsme vůbec nebojovali," zlobil se Voják.

Na nadhozu zářil v dresu Technika Dan Mráz, který odházel všech sedm směn. Skokani proti němu předvedli pouze pět odpalů.

Za hosty nadhazoval Lukáš Veselý, který předvedl obstojný výkon. Ke konci zápasu dostali šanci mladí hráči Schwarz s Fluskem, kteří ovšem nepřesvědčili.

„Neukázali vůbec nic. Nebyli agresivní a rozdávali mety zdarma, což hodně ovlivnilo konečné skóre," konstatoval Voják.

Technika zvládla páteční zápas poměrem 13:0. „Nedalo se na nás dívat, takový výkon by nestačil na žádného soupeře," prohlásil kriticky Voják.

V sobotu však olomoucký tým ukázal svoji druhou tvář.

„Některé věci jsme si vyříkali a celá sobota byla z naší strany hodně povedená," pochvaloval si Voják.

Nadhazovače Toufara rozprášili

Reprezentační nadhazovač v dresu Techniky Jakub Toufar se asi divil, co že to proti němu olomoučtí pálkaři v úvodu utkání předvádějí.

„Na Techniku jsme doslova vlétli, byla cítit pozitivní energie a hned v úvodu jsme šli do výrazného vedení. Nadhazovače Toufara jsme úplně rozprášili," popisoval Voják.

Skokani vedli po první směně 6:0, jenže do konce zápasu bylo samozřejmě hodně daleko.

„Věděli jsme, že pálkaři Techniky budou bodovat, proto jsme také museli připisovat další body," uvedl Voják. To se jeho týmu dařilo a Skokani nepustili Techniku do kontaktu.

Na nadhozu předvedli v dresu Skokanů kvalitní výkon Joshua Edwards a v závěru Jiří Šimek. Byla z toho nečekaná ale zasloužená olomoucká výhra v poměru 10:4.

Poslední zápas už ale zase patřil favorizovaným Brňanům.

„Chtěli jsme Techniku znovu pozlobit, jenže jsme v první směně udělali pár chyb, čehož soupeř využil a hned skóroval," popisoval Voják.

Na nadhozu za Olomouc začal Jakub Černík, kterému se úvod utkání rovněž příliš nepovedl. „Pak se ale dostal do pohody a odházel sedm směn," poznamenal Voják.

Skokani v průběhu zápasu snížili na 4:6, jenže to bylo z jejich strany prakticky všechno.

„Velkým pozitivem ale bylo, že jsme měli touhu zápas otočit, i když se nám to nakonec nepovedlo," konstatoval Voják, který byl s oběma sobotními zápasy spokojen.

Olomoucký tým si tak znovu dokázal, že má na to porážet i nejsilnější soupeře. Další zápasy Skokani odehrají v pátek a sobotu na půdě Eagles Praha.

„Pokud se chceme dostat do kontaktu, tak musíme zvítězit. Potřebujeme se naladit na vítěznou vlnu, ale já věřím, že jsme na dobré cestě," zakončil Voják.

Technika Brno – Skokani Olomouc 13:0, 4:10 a 11:4.

Tabulka extraligy:

1. Technika Brno 22 15 7 68,2
2. Draci Brno 22 15 7 68,2
3. Eagles Praha 19 11 8 57,9
4. Arrows Ostrava 21 12 9 57,1
5. Hroši Brno 19 10 9 52,6
6. Kotlářka Praha 18 8 10 44,4
7. Olomouc 19 7 12 36,8
8. Blansko 16 0 16 0