V sobotu Skokani působili po celý zápas lepším dojmem, v neděli předvedli dokonalý obrat z nádhernou koncovkou.

1. zápas: Skokani Olomouc – Tegola Titans 13:7, po osmé směně

Skokani zabodovali hned v první směně. Hosté působili zakřiknutě a zdálo se, že půjde o snadnou záležitost. To se ale nepotvrdilo, Tegola se dokázala zvednout a rychle otočila na 1:3. Potom se mužstva přetahovala o každý bodík.

Až do šesté směny, kdy Skokani zaveleli k rozhodujícím okamžikům zápasu. Parádními odpaly zdrtili soupeře šesti body a na to už pražský tým reagovat nedokázal

. Na poslední dvě směny ještě nahradil na nadhazovačském kopci Lukáš Veselého Ján Kužma. Oba mohli pak společně sledovat nádhernou tečku za zápasem, kterou předvedl Radek Němec v dohrávce poslední osmé směny. Efektním homerunem přidal ještě dva body na stranu Skokanů.

Skokani Olomouc: L. Veselý – Voják – Kužma, M. Veselý, Plainer, M. Drong, E. Drong, Baun, Kovařík, Němec.

2. zápas: Skokani Olomouc – Tegola Titans 9:8, po deváté směně

Nedělní utkání jako nadhazovač začal Holický. Už ve druhé směně však Skokani po chybě Dronga prohrávali. Dotahovat se na soupeře museli po celé utkání. Vlastními chybami totiž dovolili soupeři postupně zvyšovat své skóre. Takový scénář přetrvával až do poslední, deváté směny.

Pak přišel konec, o kterém se na lazeckém stadionu bude vyprávět ještě hodně dlouho. Nejprve krásně odpálil dvoumetovým hitem hrající kouč Brad Kropinak.

Vyrovnal tak stav na 8:8. Po něm přišla chvíle Tomáše Plainera.

Mazácky s ledovým klidem vydobyl vynikajícím třímetovým odpalem rozhodující bod pro Skokany.

„Bylo dobré, že jsme se mohli opřít i o hráče z lavičky, kteří zahráli výborně. Zejména bych vyzdvihl výkon Martina Motla, který v průběhu sezony moc příležitostí nedostával,“ poznamenal k utkání nadhazovač Vojtěch Holický.

Skokani si tak zajistili slibnou pozici pro rozhodující třetí bod v sérii. O nadcházejícím víkendu mohou play-out rozhodnout už v pátek odpoledne v Praze.

Další šanci by potom měli následující den, rovněž v hlavním městě. Pakliže by Tegola sérii vyrovnala, rozhodující utkání by se hrálo ještě tentýž víkend v neděli v Olomouci.

„Nic rozhodnutého ještě není. Proti Tegole se hraje těžko, praktikují neortodoxní baseball. Máme s nimi ještě pořád zápornou bilanci, takže si je v žádném případě nemůžeme dovolit podcenit,“ dodal Holický.

Skokani Olomouc: Holický – Voják – Kužma, Zdražil, Plainer, M. Drong, E. Drong (Motl), Kropinak, Kovařík, Němec.

Martin Dostál