Skokani zakončili základní část extraligy na šestém místě. V následujících dnech tak budou hrát play down, po kterém sedmý a osmý celek tabulky bude hrát baráž.

„Hlavním cílem je udržet naše postavení. V tom případě bychom se vyhnuli baráži," hlásí hrající trenér Skokanů Jakub Voják.

O záchranu si to rozdá pátý až osmý celek základní části, tedy Eagles Praha, Tempo Titans Praha a Cardion Hroši Brno. Právě na poslední jmenovaný celek mají Skokani dvě utkání k dobru a hned první dvě vzájemná utkání v sobotu mohou být klíčová.

„Nyní je důležité zvládnout každý zápas. Teď už se nemáme na co šetřit. Když vyhrajeme obě utkání, tak je prakticky rozhodnuto. Pak by nás čekala čtyři utkání a s Hrochy Brno bychom měli pozitivní vzájemnou bilanci. Kdyby po víkendu byla bilance jedna výhra a jedna porážka, udrželi bychom si stejný rozestup. Hlavně nesmíme prohrát obě utkání," uvědomuje si trenér Jakub Voják.

Vzájemná utkání ze základní části hovoří lehce pro olomoucký tým. Třikrát jasně vyhráli Skokani, ale ve dvou zápasech zase dominoval brněnský soupeř, když jedno utkání bylo ukončeno už po šesté směně s výsledkem 9:0.

„Ta utkání vždy vyhrál jeden z týmů jasně. Rozhodující budou výkony nadhazovačů, kterých máme dost. Jejich výkony ale samozřejmě musíme podpořit i v útoku," říká Voják.

V základní části totiž byli Skokani druhým nejhůře skórujícím týmem v extralize.

Tři vzájemná utkání během týdne

Trenér prozradil i jména nadhazovačů, kteří zahájí za Skokany sobotní utkání. V prvním zápasu se představí na kopci opora týmu Jiří Šimek. „První zápas začne Jiří Šimek. Hází vyrovnaně a stavíme na něm. Je spolehlivý hráč, ne-li nejlepší." Druhé sobotní utkání pak odstartuje na kopci Jakub Černík. Skokani ani pro play down nemohou počítat s dlouhodobě zraněným nadhazovačem Pavlem Procházkou, který v půlce sezony utrpěl pětinásobnou zlomeninu v oblasti obličeje.

Skokani se utkají kromě dvou sobotních zápasů s Hrochy i ve středečním čtvrtfinále Českého baseballového poháru. „Když vyhrajeme ve středu, půjdeme do Final four, což by bylo výborné. Prioritou je však liga, do ní postavíme silnější sestavu," osvětlil Voják.

Petr Musil