Dlouhodobou soutěž olomoucký celek končí s bilancí devět výher a dvaatřicet porážek. Po dobrém vstupu do sezony přišly krizové chvilky a výsledkem je nepopulární start v baráži.

V ní by ale Hanáci měli jednoznačně potvrdit, že mezi českou baseballovou elitu patří.

„To, že si zaváhání v baráži nepřipouštíme, je sice pravda. Druhá věc ale je, že nám chybějí dva catcheři,“ upozorňuje olomoucký trenér Václav Voják. Ten bude muset experimentovat a na důležitý post postavit Václava Blažka.

„Ten sice necatcheruje, ale je to naše jediná varianta,“ poznamenal olomoucký trenér.

Skokani sice ke konci sezony příliš nevyhrávají, do barážové série proti vítězi Českomoravské ligy, která se hraje na tři vítězné zápasy, jdou ale z pozice jasných favoritů.

„Chceme potvrdit, že rozdíl mezi extraligou a Českomoravskou ligou je velký. Nejsme v ideálním rozpoložení, ale věřím, že to zvládneme,“ říká olomoucký kouč.

Olympia Blansko ve finále Českomoravské ligy zdolala Hlubokou. Právě Jihočeši tvoří další barážovou dvojici s Hrochy Brno.

Skokani do bojů o záchranu vstoupí na hřišti soupeře. První zápas se v Blansku hraje v sobotu v pravé poledne a druhý v neděli od 15 hodin. Pokud se Skokanům podaří oba zápasy vyhrát, mohou si extraligovou příslušnost zajistit již v domácím zápase, který se bude hrát příští sobotu.