Extraligoví Skokani vstoupili do zápasu proti druhému celku Českomoravské ligy z pozice jasných favoritů. Špatné vzpomínky na loňský rok a barážovou prohru s Blanskem se naštěstí nedostavily. „Myslím, že nikdo z mladých kluků to v hlavě neměl," konstatoval hrající trenér Olomouce Jakub Voják.

Na hřišti však byla k vidění vyrovnanější bitva, než se možná čekalo. „Bylo to tím, že se nám nedařilo na pálce. Obrana byla v pořádku, navíc proti nám nasadili nadhazovače, kterého jsme měli pálit. Bohužel jsme se ale moc nechytali," popisoval Voják.

První barážový zápas nakonec Skokani dotáhli do zdárného konce. „Výhra je pro nás důležitější než předvedený výkon. Máme hodně zraněných hráčů, věřím, že to v dalších zápasech bude jenom lepší," řekl Voják.

Nedělní zápas byl z důvodu deště zrušen, série se za stavu 1:0 pro Skokany stěhuje do Hluboké nad Vltavou, kde se příští víkend odehrají dva zápasy. Pokud Hanáci v obou případech uspějí, mohou začít slavit záchranu extraligy. „Pevně věřím, že to dokážeme. Soupeři mají jednoho nebezpečného nadhazovače, který měl házet v neděli, jinak máme ale lepší tým," dodal olomoucký Voják.

Baráž o extraligu:

Skokani Olomouc – Sokol Hluboká nad Vltavou 3:2

Stav série: 1:0.