„Na start nové sezony se všichni těšíme, protože zima byla dlouhá," prohlásil hrající trenér Olomouce Jakub Voják. Špatné počasí ovlivnilo i samotnou přípravu.

„Neodehráli jsme ani jedno přípravné utkání, museli jsme zrušit i Warm Up Cup a odložilo se i první kolo extraligy, které jsme měli hrát minulý víkend v Praze," popisoval Voják komplikace, které se však týkaly i ostatních sedmi celků extraligy.

Oproti minulé sezoně nebudou dres Skokanů oblékat Marek Sova, Václav Blažek a ani dva zahraniční baseballisté Joshua Edwards a Kellen Kmiecik. Olomoucký tým však posílil zkušený Pavel Procházka, který naposledy působil v týmu Blanska, jež z extraligy sestoupilo.

„Je to bývalý reprezentant a nejlepší hráč Blanska za poslední roky. Je univerzální, naposledy nastupoval na spojce nebo na nadhozu. Takhle zkušeného hráče jsme přesně potřebovali," pochvaloval si Voják novou posilu.

Další dva noví hráči původem ze zámoří by měli dorazit v příštím týdnu. První dohodnutou posilou je Paul Guy z amerického Ohia, tou druhou Cameron Moule z Austrálie.

„Paul je nadhazovač a Cameron by mohl nastupovat na třetí metě, na pozici catchera, a měl by nás rovněž posílit pálkařsky," vypočítával Voják, který je s oběma cizinci již domluvený na jejich působení v Olomouci.

Skokani museli v loňské sezoně zachraňovat extraligovou účast až v baráži, v letošním roce chtějí získat o několik bodů více, které by ve vyrovnané soutěži znamenaly útok na postup do semifinále.

„Kvalita týmu by měla být podobná loňské sezoně. Někteří hráči přišli, jiní zase odešli, my budeme chtít znovu bojovat o tu první čtyřku, což nám v loňském roce uteklo o několik zápasů. Samozřejmě se letos budeme rozhodně chtít vyhnout baráži," nastínil plány Voják, který chce rovněž dávat příležitost mladým hráčům.

První dva zápasy proti Hrochům Brno (sobota 13.00 a 16.00) napoví, v jakém rozpoložení se týmy na startu sezony nacházejí. „Budeme ale ještě bez zahraničních posil, od kterých si hodně slibuji," upozornil na závěr Jakub Voják.