První sobotní utkání zvládli lépe hosté z Brna. Tahanici mezi oběma týmy rozhodla sedmá směna, když Hroši otočili dvěma body výsledek a skóre 6:5 v jejich prospěch už nedoznalo změn. Olomoučtí doplatili na nevyužité šance na skórování. „První utkání rozhodly naše chyby v závěru a nestáhlé body na pálce. Několikrát jsme měli běžce na metách, ale nepodařilo se nám z těchto nadějných pozic skórovat," hodnotil trenér Jakub Voják.

Dobrý výkon nadhazovače Jiřího Šimka podpořil ve druhém utkání i kolega Lukáš Veselý. „Jirka Šimek házel výborně, ale nepodpořili jsme ho v útoku. Lukáš Veselý odházel celý druhý zápas a má velkou zásluhu na vítězství," řekl Voják k výkonu nadhazovačů. Do vedení se v druhém odpoledním utkání dostali ve čtvrté směně opět hosté, ale hned v následující hře bylo vyrovnáno a poté šli domácí do vedení. Poslední dva inningy ovládli Skokani a připsali si důležité vítězství 5:2.

Olomoučtí baseballisté udrželi náskok dvou utkání na Hrochy a ve vzájemných zápasech mají pozitivní bilanci 4:3. „Máme výbornou pozici do zbylých utkání play down. O víkendu už může být rozhodnuto," hlásí Voják. Případná dvě vítězství na půdě posledního týmu Tempo Titans Praha, kam v sobotu Skokani zavítají, totiž mohou znamenat definitivní jistotu záchrany bez ohledu na výsledky utkání Hrochů.

Skupina o 5.-8. místo: Skokani Olomouc – Hroši Brno 5:6 a 5:2.

Autor: PETR MUSIL