První měření sil s Ostravany začalo pro Skokany nadějně, olomouckému týmu se dařilo na pálce a zkušený nadhazovač Jiří Šimek na dlouhou dobu umlčel snahy hostů v útoku.

„Šli jsme hned na začátku do vedení a Jirka Šimek umožnil Ostravě jen jeden bod, byl to vynikající výkon. Hrálo se nám dobře, byli jsme nad soupeřem," vysvětloval hrající kouč Skokanů Jakub Voják.

Situace se pro jeho tým změnila ve druhém utkání, kdy se naopak hráči Arrows dostali do rychlého trháku. V prvních dvou směnách skórovali Ostravští pětkrát, Olomouc korigovala pouze dvěma body a snažila se o další snížení. Jenže neúspěšně.

„Během druhého zápasu jsme měli spoustu šancí obrátit špatný stav. Nebyl to z naší strany dobrý vstup do zápasu, ale vždycky se s tím dá něco dělat. Jejich nadhazovač nebyl extra rychlý, házel technické míče. Bohužel jsme to ale nezvládli v našich hlavách při hře na pálce," litoval Jakub Voják.

V týmu Skokanů se postupně zabydlují také posily – ostřílený nadhazovač Pavel Procházka z Blanska a třiadvacetiletý australský catcher Cameron Moule.

„Pavel Procházka je bývalý reprezentant, začal teprve trénovat, když jsme měli první zápas. Chvíli mu trvalo dostat se do kondice. Určitě bude teď házet víc a víc. Proti Ostravě hrál hlavně v poli, je to i excelentní polař," chválil kouč a catcher Voják, kterého na jeho obranném postu střídá druhý nováček v Olomouci, Cameron Moule.

„Cameron dá týmu určitě sílu taky na pálce, má pěkný švih a dokáže zahrát dobře i v poli. Myslím, že jsme to doplnili kvalitně. Ještě hledáme jednoho zahraničního nadhazovače, uvidíme, jak to dopadne," říká Voják.

Výsledkově jej však start sezony nemůže úplně těšit, s bilancí tří výher a sedmi porážek se olomoučtí baseballisté propadli na chvost extraligového pořadí.

„Je strašná škoda zápasu na Kotlářce, kde jsme vedli 5:1 a oni to v závěru otočili. To vítězství jsme tam měli získat. Ztratili jsme tam dva zápasy, což se nám stalo i proti Drakům, to nás ale tolik nemrzí," přiznal Voják.

„Proti Drakům se příliš s body nepočítá, ale taky jsme tam hráli vyrovnané zápasy. Bilanci nemáme úplně excelentní, ale není to úplně špatné. Čeká nás Technika Brno a tam potřebujeme urvat minimálně jedno další vítězství," burcuje na závěr Jakub Voják.

Autor: Stanislav Heloňa

1. zápas

Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 7:4

Sestava Skokanů: Šimek (Veselý, Procházka) – Voják – Utěšený, Zdražil, Moule – Procházka – Lázníček, Kovařík, Antoš.

2. zápas

Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 3:8

Sestava Skokanů: Kohout (Přikryl, Veselý) – Moule – Utěšený, Zdražil, Nickl – Schwarz – Černík, Kovařík, Černík.