Skokani si na domácím mezinárodním turnaji, který již tradičně slouží jako generálka před startem extraligy, připsali dvě vítězství a stejný počet porážek, v konečném pořadí obsadili třetí místo za vítěznými brněnskými Hrochy a druhou Technikou.

„Bylo mi celkem jedno, kolikátí na turnaji skončíme. Šlo hlavně o přípravu na sezonu a o to vyzkoušet hráče,“ prohlásil Jakub Voják, který se bude v letošní sezoně na koučování Skokanů podílet se svým otcem Václavem.

Hanáci vstoupili do turnaje pátečním vítězstvím nad Slovanem Bratislava v poměru 8:5, v sobotu si poradili po výsledku 9:3 s ostravskými Arrows a v neděli zakončili turnaj dvěma zápasy s brněnskými soupeři. Jak Hrochům, tak Technice podlehli 1:4.

„Nejlepší výkon jsme podali asi proti Arrows. Se Slovanem jsme prohrávali, ale zápas jsme dokázali otočit, což mi udělalo radost. V neděli jsme proti soupeřům z Brna moc nepálili a prohráli si to vlastními chybami,“ zhodnotil zápasy Jakub Voják, jenž se před letošní sezonou vrátil ze zahraničí.

„Turnaj nám ukázal, na čem máme pracovat, třetí místo je odpovídající,“ uvedl Voják.

Baseballistům komplikovala život zima i déšť.

„Počasí nebylo optimální, ale když hodně neprší, tak se v tom hrát dá. Aspoň jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je hrát v takové zimě, taková zkušenost se nám může hodit,“ konstatoval Voják.

V týmu Skokanů dostali příležitost mladí hráči, objevila se ale už i první posila ze zahraničí – Kanaďan Joshua Edwards, který by měl působit jako hlavní nadhazovač olomouckého týmu.

Skokani vstupují do extraligové sezony víkendovým trojzápasem na půdě pražské Kotlářky.

„To už budeme mít v týmu i Američana Kellena Kmiecika, který je takovým univerzálem,“ prozradil Voják. Třetí zahraniční posilou Skokanů bude v Olomouci dobře známý Kanaďan Brad Kropinak, který by měl dorazit na začátku června.

Výsledky Skokanů:

Skokani Olomouc – Slovan Bratislava 8:5, Arrows Ostrava – Skokani Olomouc 3:9, Skokani Olomouc – Technika Brno 1:4, Hroši Brno Navisys – Skokani Olomouc 4:1.

Konečné pořadí:

1. Hroši Brno
2. Navisys Technika Brno
3. Skokani Olomouc
4. Arrows Ostrava
5. Slovan Bratislava