„Do Prahy jsme odjížděli s cílem získat aspoň jedno vítězství a vzhledem k tomu, že se nám povedla hned dvě, tak jsem hodně spokojený,“ říká lídr olomouckých Skokanů Jakub Voják.

Na baseballisty čekalo v Praze na Markétě téměř zimní počasí a možná i to stálo za špatným výkonem Skokanů v úvodním utkání, které trvalo pouze sedm směn. Kotlářka v nich zaznamenala šestnáct bodů, Hanáci zůstali na nule. „Nefungovalo nám vůbec nic, na pálce jsme nepálili a navíc dělali elementární chyby v obraně,“ vysvětloval Voják.

Skokani nevyzráli na výborně házejícího Marka Červenku, sami však pošetřili elitní nadhazovače na další zápas.

„Nejprve házel Kuba Černík, ale když už bylo více méně rozhodnuto, poslali jsme na kopec mladé borce,“ konstatoval Voják. Úvodní zápas nakonec Skokani prohráli 16:0. „Klukům jsem po zápase říkal, ať na všechno zapomenou, že se musíme sebrat a všechno změnit,“ prozradil Voják.

Do druhého sobotního zápasu nastoupil v pozici olomouckého startéra kanadský nadhazovač Joshua Edwards, za domácí potom Jan Blažek. Kotlářka začala lépe a vypracovala si mírné vedení. Jenže Kovařík s Vojákem odpověděli homeruny a poslali Skokany do vedení 4:2.

„To nás samozřejmě těší, byly to pěkné odpaly. Hlavní ale bylo, že jsme se v útoku zvedli jako celý tým,“ prohlásil Voják.

Domácí vyrovnali na 4:4, jenže v poslední směně se o slovo přihlásila americká posila Skokanů Kellen Kmiecik. Nejenže skvěle nahradil Edwardse na kopci pro nadhazovače, ale připsal si i svůj první homerun v olomouckém dresu, kterým zajistil Hanákům výhru 5:4.

„Kellen to rozhodl. Posily zatím splňují přesně to, co jsem očekával. Přinesly našemu týmu zkušenost a dokáží pomoct,“ poznamenal Voják.

Třetí nedělní duel přinesl rovněž velké drama do posledního odpalu a znovu se šťastnějším koncem pro Hanáky. Kotlářka do zápasu nasadila nejlepšího nadhazovače loňské extraligové sezony Patricka Ahearna, kterému ale schopně konkuroval olomoucký Lukáš Veselý. Přesto se Kotlářka ujala vedení 3:0. „Díky kvalitní práci nadhazovačů jsme se ale drželi v kontaktu, a když v šesté směně stáhli jejich nadhazovače, tak jsme se proti jeho náhradníkům chytili,“ popisoval Voják.

Klíčový moment přišel v deváté směně, kdy Edwards dvoumetovým odpalem stáhl dva body a poslal Skokany do vedení. Kotlářka však v dohrávce dokázala srovnat na 5:5 a rozhodoval tie-break.

V něm byli šťastnější olomoučtí baseballisté, kteří se tak mohli radovat z výhry 7:5.

„Byli jsme docela dost šťastní, že se nám znovu povedl obrat. Takové výhry jsou strašně důležité zejména pro naše mladé hráče, které to může nakopnout,“ usmíval se Voják, který v obou vítězných zápasech nastoupil na pozici catchera.

O víkendu Skokani hostí brněnské Draky, proti kterým by se rovněž rádi vytáhli. „Půjdeme do toho bez respektu, s cílem pokusit se urvat další vítězství,“ vzkázal Voják.

Baseballová extraliga

1., 2. a 3. kolo: Draci Brno – Arrows Ostrava 5:2, 12:0 a 4:7, Eagles Praha – Hroši Brno 7:6, 6:8 a 5:18, Kotlářka Praha – Skokani Olomouc 16:0, 4:5 a 5:7, Technika Brno – Olympia Blansko 15:1, 3:2 a 9:2.

Tabulka

1. Technika Brno 3 3 0 27:5 100
2. Hroši Brno 3 2 1 32:18 66,7
3. Draci Brno 3 2 1 21:9 66,7
4. Skokani Olomouc 3 2 1 12:25 66,7
5. Kotlářka Praha 3 1 2 25:12 33,3
6. Arrows Ostrava 3 1 2 9:21 33,3
7. Eagles Praha 3 1 2 18:32 33,3
8. Olympia Blansko 3 0 3 5:27 0