Od květnového vítězství nad Draky Brno to jde se Skokany z kopce. Zaznamenali čtrnáct porážek v řadě a reputaci si nevylepšili ani v sobotním souboji s Technikou Brno. Hanáci prohráli 0:11, zápas končil po osmi směnách.

O den později Skokani hostili mistrovské Draky a zápas končil podobným výsledkem. Brňané si v Olomouci došli pro hladké vítězství 12:0. Na slavné letošní vítězství nad Draky mohli tak Hanáci jenom vzpomínat.

„Nepředvedli jsme vůbec nic. Předvedli jsme výkon hodný spodní tabulky Českomoravské ligy, tedy té druhé nejvyšší. Družstvo je v krizi, máme nemocné, zraněné a to se nám samozřejmě podepisuje na výkonu,“ zlobil se trenér Skokanů Václav Voják.

Do víkendových zápasů nemohl nasadit catchera Matúše Mika, nadhazovače Vojtěcha Holického ani Lukáše Veselého.

Tým navíc již opustil americký baseballista Justin Driver a Skokani tak musejí sázet převážně na mladé hráče, kteří teprve sbírají extraligové zkušenosti.

„Zápas s Draky byl mimořádně špatný, řekl bych, že nedívatelný,“ vyprávěl skleslý olomoucký trenér.

Jeho tým v tabulce spadl na poslední místo za Hrochy Brno a nad Skokany již pomalu začíná viset hrozba baráže.

„Měli jsme dobrý nástup do sezony, ale ten nám bohužel vůbec nevydržel. Je to teď krizová situace, teď dohrajeme základní část a budeme se soustředit na play out. Tam se uvidí, jestli spadneme do baráže nebo si udržíme pátou šestou příčku,“ prohlásil Voják.

V neděli se Skokani představí ve dvou brněnských zápasech. Od 13 hodin se utkají s Hrochy a od 17 s Expressem.

Skokani Olomouc – Technika Brno 0:11

Skokani Olomouc – Draci Brno 0:12