„Významným faktorem byla chuť do hry, která nás provází od začátku sezony," prohlásil olomoucký trenér Václav Voják. Klíčovými postavami obou utkání byli olomoučtí nadhazovači. „Všichni házeli skvěle," vyzdvihl kouč muže na kopci.

První zápas obstarala dvojice Lukáš Veselý – Jakub Černík. Skóre se pro domácí nevyvíjelo od začátku zcela pozitivně, samotný závěru už ale patřil Skokanům, kteří dokázali zápas otočit dvěma body v deváté směně na 7:6. „Byli jsme lepší a je to zasloužené vítězství," hlásil trenér Voják.

Z vítězné vlny Skokani nesestoupili ani ve druhém zápase proto Tempo Titans.

Skvělý výkon předvedl zkušený olomoucký nadhazovač Jiří Šimek. „Házel exkluzivně, soupeři si skoro neodpálili. My jsme naopak z kopce dostali jejich nejlepšího nadhazovače Rabinowitze," pochvaloval si kouč Václav Voják.

Diváci viděli i homerun americké posily Skokanů Roberta Stevense a utkání skončilo již po sedmé směně výsledkem 11:1.

Skokani po třech letošních doublech s Draky, Technikou a Tempo Titans mají na kontě tři výhry a tři porážky. Stejnou bilanci má i dalších pět extraligových celků. „Začátek ligy je nesmírně vyrovnaný, my půjdeme se stejnou chutí do dalších zápasů," říká zatím spokojený kouč Václav Voják.

V sobotu se Skokani potřetí v řadě představí na domácí půdě. Jejich soupeři budou Hroši Brno, které zatím spoléhají na japonského nadhazovače Ryo Ose. „Musíme si na něj dát pozor, protože má zatím nejlepší statistiky z celé ligy," upozornil trenér Skokanů Václav Voják.

Skokani Olomouc – Tempo Titans Praha 7:6

Skokani: J. Voják, Bryce, Zhupanin, Antoš, Udětšený, Zdražil, Kovařík, Stevens, Lázníček, Černík, Veselý. Trenéři: Václav Voják a Michal Kohout.

Skokani Olomouc – Tempo Titans Praha 11:1

Skokani: Kovařík, Schwarz, Bryce, Václavek, Lázníček, Stevens, Utěšený, J. Voják, Zdražil, Zhupanin, Poledna, Velešík, Šimek. Trenéři: Václav Voják a Michal Kohout.

Tabulka

Tabulka