Pro olomoucké baseballisty je letošní sezona nejúspěšnější v celé historii klubu. Skokani se v základní části baseballové extraligy umístili na páté příčce, což jim zaručilo premiérovou účast v play-off.

Ve čtvrtfinále si Hanáci poradili s pražskými Eagles a nyní v semifinále na ně čeká nejtěžší překážka – čtrnáctinásobný český mistr AVG Draci Brno.

Měsíc na tento veledůležitý zápas baseballisté z Olomouce čekali. Čekání ale skončilo a po reprezentační přestávce v sobotu nastoupí v Brně proti vítězi základní části a nejúspěšnějšímu celku extraligy.

„Máme z toho takové smíšené pocity. Na jednu stranu to bude zápas jako kterýkoliv jiný. A tak je k tomu potřeba přistupovat hlavně bez nervů. Na druhou stranu se na semifinále velmi těšíme a budeme ty zápasy hrát, jako by byly naše poslední. Je to play-off, takže tam je to aktuální,“ líčil své pocity před důležitým víkendem olomoucký nadhazovač Vojtěch Holický.

Skokani už letos Draky porazili

Dříve doslova neporazitelní Draci již svoji suverenitu lehce ztrácejí. Základní část extraligy sice vyhráli, ale na svém kontě mají čtyři porážky, a na to pálkaři z moravské metropole nebývali zvyklí.

Cenný skalp Brňanů z letošní sezony mají i Skokani, když dokázali Draky porazit na domácí půdě 14:13. Teď se pokusí o podobné překvapení znovu.

„Budeme spokojení s jakoukoliv výhrou, kterou si do Olomouce přivezeme,“ vyložil karty na stůl Holický, který ví, že jeho tým bude muset předvést hru na špičkové úrovni.

„Aby se to podařilo, budeme muset předvést naprosto koncentrovanou hru bez chyb. Nesmíme si dovolit udělat ani jednu chybu, protože Draci mají velezkušený tým, který tyto chyby bez milosti trestá,“ je si vědom nadhazovač Skokanů.

Chceme je sesadit každý rok

Jaký recept může platit na nejlepší tým extraligy?

„Na pálce musíme předvést standard, stahovat běžce a být agresivní na metách,“ plánuje Holický, který u soupeřů jen těžko hledá nějakou slabinu.

„Jsou silní na všech postech,“ krčí rameny.

„Musíme to zvládnout hlavně psychicky a nepřipouštět si, že by byli nějak extrémně lepší.“

Brněnští Draci mají ve své sbírce všech čtrnáct titulů z české extraligy. Bude pro ně patnáctka zakletá, nebo se bude historie opakovat a titul zůstane pod Špilberkem?

„Chystáme se je sesadit každý rok, takže uvidíme, jestli se nám to podaří letos,“ směje se Holický.

Semifinále baseballové extraligy mezi Draky a Skokany vypukne na Městském baseballovém stadionu v Brně v sobotu od 14 hodin.

Program semifinále Skokani vs. Draci

1. zápas: SO 26. 9., 14.OO, Brno
2. zápas: NE 27. 9., 14.00, Brno
3. zápas: SO 3. 10., 13.00, Olomouc

Případný 4. zápas: SO 3. 10., 16.00, Olomouc

Případný 5. zápas: NE 4. 10., 14.00, Brno

Miroslav Mazal